Nowe możliwości złączy - switch ethernetowy w formie złącza

| Prezentacje firmowe Artykuły

Grupa Technologiczna HARTING stale rozwija technologię łączeniową i niezmiennie wyznacza standardy rynkowe wśród złączy przemysłowych. Najnowszy produkt czteroportowy, niezarządzany switch w formie złącza - Han-Modular Mini Switch - zapewnia dodatkową elastyczność w procesach przemysłowych i otwiera nowe zastosowania złączy.

Nowe możliwości złączy - switch ethernetowy w formie złącza

Procesy produkcyjne są coraz bardziej zmodularyzowane i elastyczne. Wymaga to wytrzymałych i wydajnych połączeń dostarczających urządzeniu dane, sygnały i zasilanie. Złącza Han są predestynowane do tych zastosowań: umożliwiają jednostkom produkcyjnym elastyczną wymianę i dodatkowe możliwości - wszystko to wraz z umiejszczeniem w jednym złączu. Seria Han-Modular oferuje wszystkie te możliwości dzięki swym modułowym złączom. Również połączenia elektroniczne występują w systemie Han-Modular i otwierają nowe możliwości.

MODUŁOWOŚĆ NA WSZYSTKICH POZIOMACH

Postępująca cyfryzacja produkcji przemysłowej wymaga coraz bardziej inteligentnego sprzętu do wykorzystania w fabrykach. Modułowo skonfigurowane systemy HARTING wspierają zdecentralizowane gromadzenie danych i ich analizę. W rezultacie rzeczywisty proces produkcji i aplikacje IT są coraz bliżej siebie.

CORAZ WIĘKSZA LICZBA POŁĄCZEŃ ETHERNET

Fot. 1. Czteroportowy niezarządzany Mini Switch w formie złącza - modułu serii Han-Modular

Wizyjne systemy sterowania to podstawowa technologia Przemysłu 4.0. Bezproblemowa integracja tej technologii z systemami produkcji przemysłowej wymaga inteligentnego i niezawodnego przesyłu zasilania i danych. Tutaj switche znajdują jedno ze swych zastosowań. Na przykład, systemy kamer realizowane są w ramach istniejących systemów z zamiarem optymalizacji elastyczności procesu i zapewnienia jakości. Całkowita liczba urządzeń, które muszą mieć połączenie ethernetowe stale rośnie w systemach przyszłości.

W tym kontekście interfejsy odgrywają główną rolę. Moduły maszynowe na wszystkich szczeblach procesu produkcji są niezawodnie połączone za pomocą złączy, w których swoje miejsce ma także funkcjonalność switcha. Daje to możliwość wykorzystywania urządzeń sieciowych bliżej miejsca produkcji przy jednoczesnej redukcji przyszłego wkładu pracy przy instalacji podczas integracji nowych węzłów sieci Ethernet.

W skrócie:

  • Szeroka elastyczność całego systemu Han-Modular
  • Pojawienie się nowych topologicznych poziomów swobody
  • Prosta modernizacja istniejących aplikacji

HAN-MODULAR MINI SWITCH

Możliwość zintegrowania funkcji switcha w złączu sprawia, że cyfryzacja produkcji przemysłowej staje się jeszcze bardziej modułowa i elastyczna. Uczestnicy sieci przybliżają się zatem do miejsca produkcji, a istniejące aplikacje są także łatwiejsze do zmodernizowania niż wcześniej.

Dzięki kompaktowym rozmiarom i możliwości szybkiej rozbudowy, seria Han-Modular zapewnia doskonały system integracji switcha ze złączem, tworząc w ten sposób dodatkowe korzyści dla użytkownika. Tutaj elastyczność jest podstawą. Switch Han-Modular Mini Switch oferuje nowe możliwości topologiczne, które są niezbędne w Przemyśle 4.0.

HARTING Polska
www.harting.pl