Przetworniki ciśnienia BSP z interfejsem IO-Link

| Prezentacje firmowe Artykuły

Balluff rozszerza swoją ofertę czujników ciśnienia o nową generację przetworników z interfejsem IO-Link. Kompaktowe przetworniki ciśnienia gwarantują ciągły i pewny odczyt wartości ciśnienia. Mogą być montowane bezpośrednio na instalacji bez konieczności wyprowadzania przewodów z mierzonym medium na zewnątrz maszyny, jak to ma miejsce w przypadku czujników wyposażonych w wyświetlacz.

Przetworniki ciśnienia BSP z interfejsem IO-Link

Dane na temat aktualnego ciśnienia są przesyłane do systemu sterowania za pośrednictwem standardowego interfejsu IO-Link. Umożliwia on bezpośredni odczyt wartości ciśnienia bez konieczności skalowania sygnału analogowego. Dodatkowe informacje diagnostyczne umożliwiają szybkie i sprawne wykrycie wszelkich nieprawidłowości pracy systemu.

Czujniki mogą również pracować w standardowym trybie przełączającym SIO, w przypadku którego otrzymujemy informacje o przekroczeniu zadanych wartości ciśnienia. Dzięki serwerowi parametrów w urządzenia master IO-link czujniki mogą być wymieniane na zasadzie plug and play bez konieczności ich ponownego programowania, co w znaczący sposób skraca czas usunięcia ewentualnych awarii i upraszcza sam proces wymiany urządzeń.

W każdej chwili możemy zmienić nastawy zdalnie z poziomu układu sterowania. Oferta obejmuje szeroki zakres ciśnienia od 2 do 600 barów w tym także pomiar podciśnienia. Solidna obudowa wykonana jest z wysokiej jakości stali szlachetnej. Przetworniki dostępne są z najczęściej stosowanymi w automatyce przyłączami procesowymi G1/4", NPT 1/4", R1/4" oraz G1/2" i wyposażone w ceramiczną lub wykonaną ze stali szlachetnej membranę pomiarową. Nowa rodzina przetworników ciśnienia oferuje doskonały stosunek wartości do ceny i może znaleźć zastosowanie w wielu obszarach automatyki.

Balluff
www.balluff.pl