Dławnice kablowe z grupy UNI Dicht

| Prezentacje firmowe Artykuły

Ex-Con Polska oferuje dławnice kablowe z grupy UNI Dicht firmy Pflitsch. W obrębie tej grupy wyrobów znajdą Państwo produkty zgodne z dyrektywą ATEX wykonywane z metalu, mosiądzu niklowanego, stali nierdzewnej oraz tworzywa PVDF - w zakresie rozmiarów od M 10 do M80 oraz wciąż jeszcze popularnego standardu PG w zakresie od Pg 7 do Pg 48.

Dławnice kablowe z grupy UNI Dicht

Produkty w obu standardach występują w ofercie firmy Ex-Con w wykonaniu dla stref gazowych (G) oraz pyłowych (D) i znajdują zastosowanie w takich gałęziach przemysłu jak: farmaceutyczny, chemiczny, jak też obróbki drewna i w przemyśle ciężkim.

Wymienione wyroby z grupy UNI Dicht znajdują zastosowanie w aplikacjach z cechą (e) - budowa wzmocniona w następujących strefach (1, 2, 21 oraz 22). Modułowy system grupy UNI Dicht pozwala m.in. na zastosowanie wkładów uszczelniających z różnych tworzyw, co z kolei zapewnia szeroki zakres temperatur pracy: od -60 do +180°C.

ZAŚLEPKI MONTAŻOWE

Kolejnymi produktami w obrębie UNI Dicht EX są zaślepki montażowe pozwalające na tymczasowe zabezpieczenie nieużywanych otworów w obudowie z cechą (e). Można je łatwo zdemontować i zadławić kabel we wstępnie przygotowanym otworze. Dodatkowo są one wykonane z czerwonego tworzywa TPE, co pozwala je łatwo zidentyfikować podczas inspekcji.

ATEX + EMC

Grupa produktów UNI Dicht to również możliwość zapewnienia kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) przy jednoczesnym spełnieniu wymogów ATEX. Elementy UNI HF Ex-e II zapewniają ochronę na małej przestrzeni dzięki zaciśnięciu korpusu dławnicy na nyplu.

Wewnętrzny wkład uszczelniający naciska na dwa pierścienie wewnętrzne pomiędzy którymi znajduje się specjalna okrągła sprężyna ekranująca UNI IRIS, która pod wpływem nacisku zmniejsza swoją średnicę, dotykając szczelnie oplotu ekranującego przewód na jego całym obwodzie. Tworzy się w ten sposób połączenie o dużej powierzchni i małej oporności pomiędzy wszystkimi elementami systemu - tj. oplotu ekranującego kabla, sprężyny, dławnicy oraz obudowy.

Taka sama zasada obowiązuje w przypadku odrobinę większej dławnicy UNI IRIS w wykonaniu Ex-e. Występuje w trzech różnych standardach gwintu oraz z dłuższym 15 mm gwintem od strony obudowy. Szczegółową zasadę montażu znajdą Państwo w katalogu na stronie internetowej firmy Ex-Con.

PODSUMOWANIE

W ofercie firmy Ex-Con Polska znajduje się szeroki wybór produktów pozwalających od podstaw stworzyć urządzenie w pełni zgodne z obecnie obowiązującą dyrektywą ATEX 95. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Ex-Con Sp. z o.o
www.ex-con.pl