Uniwersalna sygnalizacja świetlna

| Prezentacje firmowe Artykuły

Kolumna świetlna LED z serii TL70 to nowy produkt w ofercie firmy Turck. Jako najbardziej ekskluzywny sygnalizator świetlny ma ona wiele zaawansowanych funkcji, które ułatwiają instalację i użytkowanie urządzenia.

Uniwersalna sygnalizacja świetlna

Praktycznie każda maszyna i przemysłowe stanowisko pracy wyposażone są w elementy sygnalizacji świetlnej. Mogą być to niewielkie wskaźniki montowane lokalnie lub kolumny instalowane na odpowiedniej wysokości zapewniającej najlepszą widoczność z różnych miejsc wokół maszyny lub stacji roboczej. Wielkość urządzenia sygnalizacyjnego, jego kształt czy sposób pracy zależy oczywiście od indywidualnych wymagań użytkownika.

Produkty sygnalizacji świetlnej LED rodziny EZ-Light to liczna grupa urządzeń o różnych rozmiarach - od najmniejszych z gwintem M8 po wersje w obudowach okrągłych o średnicy aż 90 mm - różnych kolorach diod LED oraz sposobach pracy (również z wbudowaną logiką). Wśród największych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań znajdują się modułowe kolumny świetlne serii TL70.

Pojedyncza kolumna świetlna TL70 - o średnicy obudowy 70 mm - może mieć do 6 poziomów. Każdy z nich to osobny moduł świetlny lub dźwiękowy, który można indywidualnie zaprogramować za pomocą przełączników (miganie bądź świecenie stałe, różne sygnały dźwiękowe, możliwość wgrania komunikatów głosowych, określenie podłączenia elektrycznego).

Ponadto matowoszara osłona modułów LED zapobiega błędom przy odczycie wskazań w sytuacji, gdy w pobliżu znajdują się obce źródła światła (np. światło słoneczne). Instalacja kolejnych modułów odbywa się bardzo szybko. Należy jedynie zlokalizować na obudowie odpowiednie znaczniki. Następnie w zgodzie z nimi złożyć poszczególne segmenty i przekręcić o ok. 0,5 cm do punktu wskazanego przez kolejny znacznik. W tym stanie kolumna oferuje stopień ochrony IP65.

Wszystkie segmenty kolumny TL70 montowane są na podstawie, która oprócz standardowej pracy może również oferować funkcję komunikacji bezprzewodowej w darmowym paśmie 2,4 GHz. W takiej sytuacji mamy do wyboru dwa tryby pracy. W pierwszym wszystkie sygnały wybierane poprzez klasyczne podłączenie kablowe są przekazywane bezprzewodowo do bramy komunikacyjnej oddalonej nawet o 1 km od kolumny. W drugim to brama komunikacyjna i sygnały z niej przesyłane decydują o tym, które segmenty mają być aktywne. Kolumna świetlna TL70 musi być tylko lokalnie podłączona do zasilania.

Kolumny świetlne LED z serii TL70 mają 5 różnych kolorów sygnalizacji (czerwony, zielony, biały, niebieski i żółty) oraz dwie głośności modułów dźwiękowych (92 i 101 dB). Mogą być zamawiane jako jeden kompaktowy element lub rozdzielnie (każdy z elementów składowych osobno). Podstawa wyposażona w złącze M12 lub przewód o długości 2 lub 9 metrów zapewnia szybki montaż elektryczny przy zachowaniu standardów przemysłowych.

Stworzenie odpowiedniej dla indywidualnych wymagań wersji możliwe jest za pomocą dostępnego na stronie WWW konfiguratora. Dzięki niemu można wybrać dokładnie takie funkcje kolumny, jakie są potrzebne w danej aplikacji, a na koniec uzyskać wizualizację kształtu kolumny oraz jej symbol.

Nowe kolumny świetlne TL70 to nie tylko doskonała widoczność i słyszalność (nawet ze znacznej odległości), ale również estetyczna obudowa oferująca efektowny i nowoczesny design. Urządzenia tej serii to najwyższa jakość i uniwersalność, która doskonale sprawdza się w aplikacjach wymagających jasnej i wyraźnej sygnalizacji świetlnej oraz dźwiękowej.

Turck
www.turck.pl