FLIR zaprezentował na targach CES 2017 pięć nowych kamer termowizyjnych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Nowe urządzenia dla profesjonalistów wykonujących badania termowizyjne

FLIR zaprezentował na targach CES 2017 pięć nowych kamer termowizyjnych

Firma FLIR Systems zaprezentowała pięć nowych kamer termowizyjnych na targach Consumer Electronics Show (CES) 2017, które odbyły się w pierwszym tygodniu stycznia w Las Vegas. Wśród zaprezentowanych produktów były dwie nowe przystawki termowizyjne do smartfonów - FLIR ONE trzeciej generacji, dwie nowe kamery termowizyjne z podwójnym czujnikiem do dronów FLIR Duo oraz wzmocniona niewielka kamera termowizyjna FLIR C3 Pro dla techników i rzeczoznawców pracujących w domach i innych budynkach.

We wszystkich pięciu produktach zastosowano FLIR Lepton - rewolucyjny element termowizyjny FLIR - oraz opatentowaną przez FLIR technologię Multispectral Dynamic Imaging (MSX), która znacznie zwiększa jakość i czytelność obrazów poprzez dynamiczne nanoszenie szczegółów z pasma widzialnego na obraz termowizyjny.

"Te innowacyjne, nowe urządzenia termowizyjne jeszcze bardziej rozszerzają zakres zastosowań i ofertę przystępnych cenowo rozwiązań termowizji przeznaczonych dla pojedynczych klientów i niewielkich przedsiębiorstw", mówi prezes i dyrektor generalny FLIR, Andy Teich. "Dzięki nieprzerwanemu zaangażowaniu w miniaturyzację technologii, rozbudowę jej funkcji i obniżanie cen dostępność termowizji jest dziś nieporównywalnie większa niż kiedyś. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie do sprzedaży szóstego zmysłu termowizji w postaci FLIR ONE trzeciej generacji, FLIR Duo dla dronów i kamery FLIR C3 dla użytkowników profesjonalnych".

PRZYSTAWKI KAMER DO SMARTFONÓW FLIR ONE TRZECIEJ GENERACJI

Trzecia generacja kamer bazuje na osiągnięciach poprzednich wersji FLIR ONE, umożliwiając połączenie kamer termowizyjnych klasy podstawowej z urządzeniami iOS lub Android. Urządzenia FLIR ONE trzeciej generacji wyposażone są w nowe złącze o regulowanej wysokości OneFit, dostępna jest też wersja ze złączem USB- C dla Androida. Dzięki temu można je łatwo podłączyć do szerokiej gamy smartfonów, bez konieczności zdejmowania ich etui. Trzecia generacja FLIR ONE jest obecnie najbardziej przystępna cenowo - kosztują one zaledwie 249 euro (z VAT), co pozwala przybliżyć zalety termowizji szerokiej gamie odbiorców.

Całkowicie nowa FLIR ONE Pro to najbardziej zaawansowana w historii wersja FLIR ONE. Charakteryzuje się ona wzmocnioną konstrukcją, nowym złączem o regulowanej wysokości OneFit oraz rozszerzoną gamą funkcji obrazowania przydatnych w miejscu pracy. Urządzenie, które jest dostępne za 499 euro (z VAT), jest przeznaczone szczególnie dla profesjonalistów korzystających w pracy z badań termowizyjnych. Dzięki zaawansowanym funkcjom przetwarzania obrazu: MSX i VividIR, FLIR ONE Pro cechuje niezrównaną jakość i szczegółowość obrazów.

Wśród funkcji profesjonalnych można wymienić pomiar wielopunktowy oraz raportowanie przy użyciu jednego przycisku, umożliwiające szybką interpretację i udostępnianie wyników. FLIR ONE Pro jest w pełni zintegrowana z aplikacją FLIR Tools w celu szczegółowej analizy danych. Urządzenie daje do ręki funkcje profesjonalnej kamery termowizyjnej pracownikom, którzy wymagają od swoich urządzeń mobilnych większych możliwości w zakresie termowizji.

KAMERY FLIR DUO DO DRONÓW

FLIR Duo to pierwsza w branży kamera wieloczujnikowa do dronów, którą wyposażono w mikrokamerę termowizyjną FLIR Lepton, kamerę światła widzialnego o rozdzielczości HD 1080p oraz opatentowaną przez FLIR technologię MSX. FLIR Duo ma różne tryby rejestracji danych na karcie MicroSD, a funkcjami kamery można sterować zdalnie w czasie rzeczywistym.

Urządzenie można zamontować do ramy dowolnego urządzenia latającego zdolnego obsługiwać większość popularnych kamer sportowych. Operatorzy mogą przełączać między kamerą termowizyjną i widzialną FLIR Duo w trakcie lotu lub wyświetlać obraz z obu w trybie "obraz w obrazie". FLIR Duo w cenie 949,99 euro (z VAT) jest przeznaczona dla hobbystów i profesjonalistów wykorzystujących drony.

Z kolei FLIR Duo R, w cenie 1239,99 euro (z VAT), ma dodatkowo funkcje dokładnego pomiaru temperatury, co przydatne jest w zastosowaniach komercyjnych, takich jak rolnictwo, konstrukcje lądowe i wodne, kontrole budynków i bezpieczeństwo publiczne.

KAMERA TERMOWIZYJNA FLIR C3 DLA PROFESJONALISTÓW Z BRANŻY MIESZKANIOWEJ

FLIR C3 to kieszonkowa kamera termowizyjna o wzmocnionej konstrukcji. Do głównej grupy jej użytkowników należą rzeczoznawcy budowlani, specjaliści w zakresie konserwacji domów i mieszkań, główni wykonawcy oraz pozostali partnerzy handlowi, którzy potrzebują zaawansowanego narzędzia diagnostycznego do szybkiego wykrywania ukrytych problemów z instalacjami elektrycznymi, stratami energii i wilgocią.

FLIR C3 jest wyposażona w jasny wyświetlacz dotykowy 3" i moduł Wi-Fi służący do łatwego przesyłania obrazów. Natomiast wyższa czułość termowizyjna i możliwość wykonywania pomiarów zapewniają dokładny odczyt temperatury. Urządzenie ma też nową funkcję "obraz w obrazie", która ułatwia porównywanie obrazów w terenie.

DOSTĘPNOŚĆ URZĄDZEŃ

Zarówno FLIR ONE, jak i FLIR ONE Pro będą dostępne w sprzedaży w pierwszej połowie 2017 roku, natomiast urządzenia FLIR Duo i Duo R można zamówić już teraz u autoryzowanych partnerów FLIR i na www.flir.com/duo. Kamery FLIR C3 będą dostępne w pierwszym kwartale 2017 roku w cenie 699 euro (bez VAT) w sieci partnerów dystrybucyjnych firmy i w sklepie www.flir.com.

FLIR Systems
www.flir.com