Nowa seria modułowych kolumn sygnalizacyjnych firmy Patlite

| Prezentacje firmowe Artykuły

Japoński producent będący na rynku od 1947 roku, specjalizujący się w sygnalizacji świetlnej LED oraz oświetleniu maszynowym, przedstawił oficjalnie swoją nową serię LR na targach SPS IPC Drives w Norymberdze w listopadzie 2016 roku. Seria ta wyróżnia się przede wszystkim nowoczesną konstrukcją oraz innowacyjnymi funkcjami.

Nowa seria modułowych kolumn sygnalizacyjnych firmy Patlite

Zbudowana jest z żywicy poliwęglanowej, która jest materiałem lekkim oraz odpornym na wstrząsy. Powierzchnia zewnętrzna obudowy jest gładka i nie ma żadnych zagłębień ani otworów, co wraz z zastosowaniem nowych silikonowych uszczelek, czyni ją wodoodporną i pyłoszczelną. Dzięki czemu jest łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ pyły i brud, mgła olejowa nie mają możliwości zalegania w zagłąbieniach. Wszystkie wieże serii LR mają stopień szczelności IP65 (NEMA 4X, 13).

Alarm dźwiękowy został zmodyfikowany, inżynierowie inspirowani instrumentami perkusyjnymi skonstruowali całkowicie zamknięty (bez otworów) moduł dźwiękowy, który jest w stanie skutecznie generować fale dźwiękowe, zapewniając wielokierunkowe (360°) rozchodzenie się dźwięku.

Dźwięk rozprzestrzenia się wielokierunkowo, dookoła obudowy, a jego maksymalne natężenie to 90 dB (mierzone z odległości 1 m). Dostępne są 4 różne rodzaje dźwięku, 2 nowe dźwięki są dźwiękami o podwyższonej i zmiennej częstotliwości oraz są dobrze słyszalne w otoczeniu pracujących maszyn. Istnieje również możliwość zredukowania poziomu natężenia dźwięku o 10 dB.

Dzięki zastosowaniu nowego wzoru soczewek wewnętrznych nowe kolumny sygnalizacyjne charakteryzują się większym i bardziej jednolitym rozprzestrzenianiem się światła. Światłość na poziomie 2300 mcd sprawia, że wieża sygnalizacyjna jest bardziej skuteczna z większych odległości.

Kolorowy terminal podłączeniowy, który zawsze charakteryzował urządzenia firmy Patlite, jest teraz wymienny, odłączenie i ponowne zainstalowanie wieży podczas obsługi maszyny będzie dziecinnie proste.

Seria LR składa się z wież sygnalizacyjnych o czterech rozmiarach 40, 50, 60, 70 mm średnicy, w obudowach w następujących kolorach: biały, czarny lub srebrny, aby pasowały do koloru dowolnego systemu automatyki.

Ponadto seria LR zawiera również szeroki wybór akcesoriów montażowych, takich jak wsporniki i adaptery. Wart uwagi jest nowy wspornik kątowy SZQ-001W, który ma obrotową bazę, która umożliwia złożenie wieży ułatwiając transport maszyny.

W celu zaspokojenia zapotrzebowania rynku, Patlite oferuje dwa warianty kodów zamówieniowych (oznaczeń, referencji). Jeden pozwala klientom na zamówienie każdego pojedynczego modułu oddzielnie do indywidualnego montażu, drugie rozwiązanie pozwala klientowi na użycie takiej samej konfiguracji wieży zamawiając zmontowaną już, kompletną wieżę, a dzięki wymiennym modułom LED zapewniają duża elastyczność w dodawaniu i usuwaniu modułów.

Dodatkowo na koniec bieżącego roku przygotowywane są również nowe wersje modułów świetlnych - przezroczyste moduły z kolorowymi diodami LED, wielobarwne moduły oraz wersje z konektorem M12.

Dacpol
www.dacpol.eu