Rewolucja w kamerach do systemów wizyjnych

| Prezentacje firmowe Artykuły

Allied Vision GmbH, jeden z czołowych producentów kamer do przemysłowych systemów wizyjnych, zaprezentował nową linię produktów: Allied Vision 1 product line. Obecnie w skład rodziny tych kamer wchodzą dwie serie, które opisujemy poniżej.

Rewolucja w kamerach do systemów wizyjnych

THE ALLIED VISION 130 SERIES

Kamery te dostępne są w wersji płytkowej oraz z przednią obudową umożliwiającą zastosowanie różnych typów mocowań obiektywów. W pierwszej kolejności dostępne będa modele od 0,5 do 5 Mpix z interfejsem MIPI CSI- 2 pozwalającym na bezpośrednią współpracę w komputerami typu "embedded". Niewielkie rozmiary kamer (26 x 26 mm) pozwolą na łatwe ich zintegrowanie w komercyjnych aplikacjach. W póżniejszym terminie kamery te będą również dostępne z interfejsem USB3 Vision.

THE ALLIED VISION 140 SERIES

Rodzina tych kamer oparta jest na tej samej technologii i przeznaczona jest do bardziej zaawansowanych aplikacji. Docelowo dostepne będą modele o rozdzielczości do 18 Mpix. Dodatkjowa pojawi się wersja z pełną przemysłową obudową i interfejsem GiGe Vision.

ALVIUM - SERCE KAMERY

Allied Vision stworzył własny procesor wizyjny, który stał się sercem najnowszych produktów. Układ odpowiada za obsługę zarówno matryc jak i interfejsu wyjściowego. Jego budowa została zoptymalizowana pod kątem analizy obrazu.

Dzięki temu wiele funkcji wizyjnych może być bezpośrednio wykonanych w kamerze, co pozwala na zaoszczędzenie mocy obliczeniowej procesorów komputera. Jest to w szczególości ważne zwłaszcza w komputerach embadded, gdzie moc procesorów jest zdecydowanie mniejsza niż w przemysłowych komputerach PC.

Dzięki temu rozwiązaniu Allied Vision może szybciej integrować nowe matryce oraz nowe intereejsy komunikacyjne. Jest również w stanie dopasować zestaw funkcji analizy obrazu dla potrzeb konkretnej aplikacji.

Pozwoliło ono ponadto na liczby redukcję komponentów elektronicznych na froncie płytki kamery, co umożliwiło montaż matryc o rozmiarze ponad 1" na tak małym gabarycie. Dzięki temu front płytki w około 90% może być wykorzystany do pozyskiwania obrazu.

ZASTOSOWANIA KAMER

Dzięki nowym produktom z Allied Vison 1 product line, profesjonalne kamery będa mogły być stosowane w zminiaturyzowanych systemach wizyjnych przy zachowaniu wysokiej jakości uzyskiwanego obrazu. Kamery z serii 130 przeznaczone są głownie do aplikacji OEM, natomiast seria 140 znajdzie zastosowanie w przemysłowych systemach wizyjnej kontroli jakości.

Seryjna produkcja kamer rusza w trzecim kwartale tego roku dla serii 130 i w czwartym kwartale dla serii 140. Więcej informacji na temat kamer można znaleść na stronie internetowej firmy STEMMER IMAGING oraz na www.embeddedrevolution. com. Oficjalnym dystrybutorem produktów Allied Vision w Polsce jest firma STEMMER IMAGING Sp. z o.o.

STEMMER IMAGING Sp.z o.o.
www.stemmer-imaging.pl