Nowe kamery IDS uEye z rodziny SE z sensorem Sony 12,3 Mpx

| Prezentacje firmowe

Już dostępny! Nowy model UI-3000SE z jego ogromnym sensorem 1,1" w technologii CMOS IMX253 firmy Sony nie pozostawia niczego do życzenia… Charakteryzuje się wysoką czułością w mikroskopii, niskim poziomem szumów oraz wysoką prędkością zapisywania obrazu dla obiektów szybko poruszających się w aplikacjach przemysłowych.

Nowe kamery IDS uEye z rodziny SE z sensorem Sony 12,3 Mpx

Kamera w niezawodny sposób zapewnia 31 klatek na sekundę ostrego, wyraźnego oraz bezszumowego obrazu w pełnej rozdzielczości 4104 × 3006 pikseli. Producent zaimplementował funkcje specjalne takie jak tryb sekwencyjny pozwalający na zmianę parametrów w czasie rzeczywistym, tryb skanowania liniowego pozwalający na wykorzystanie kamery jako taniej alternatywy kamer liniowych oraz długi czas naświetlania aż do 30 s, co daje szerokie spektrum zastosowań tego najnowszego modelu kamery.

Kamera UI-3000SE dostępna jest w obudowie lub w wersji bez obudowy (z flanszą lub bez flanszy typu C do montażu obiektywów). Oprócz złącza USB typu C znajdziemy 8-pinowe złącze Hirose do zewnętrznego wyzwalania kamerą (trigger mode) oraz sterowania oświetlaczem (z optoizolacją), a także GPIO w standardzie 3,3 V, dzięki czemu kamera może być w różny sposób zastosowana w aplikacjach przemysłowych. Wszystkie modele kamer z rodziny SE (z USB C) zostały wyposażone w funkcję USB Power Delivery, co pozwala na konfigurowalne napięcie oraz natężenie prądu dla portów I/O umożliwiając sterowanie oświetlaczami LED lub barierami świetlnymi.

Dostępny jest również model UI-3200SE z interfejsem USB typ C oraz UI-5200SE z GigE, kamery te zostały zoptymalizowane pod względem kosztowym; zastosowano sensor Sony IMX304 o mniejszej szybkości. Wkrótce również dostępne będą kamery z sensorami Sony 8,9 Mpx IMX255 oraz IMX267.

OPTOSOFT sp. z o.o.
optosoft.pl