Nowe obudowy przemysłowe i zewnętrzne GEOS. Perfekcyjnie przemyślane dla surowych wymogów

| Prezentacje firmowe Artykuły

Firma Spelsberg od ponad 110 lat kojarzona z najwyższej jakości produktami dedykowanymi głównie dla zastosowań przemysłowych wprowadza nową rodzinę produktów GEOS, które charakteryzują się wyjątkową solidnością, elastycznością w zastosowaniu oraz wysokim bezpieczeństwem użytkowania.

Nowe obudowy przemysłowe i zewnętrzne GEOS. Perfekcyjnie przemyślane dla surowych wymogów

Obudowy GEOS oferowane są wyłącznie z poliwęglanu do wyboru z pokrywami nieprzeźroczystymi lub przeźroczystymi zamykanymi na plombowane śruby z tworzywa sztucznego i cała rodzina GEOS zawiera łącznie 10 obudów w rozmiarach od 300x300 do 400x500 mm (głębokość: 180 lub 226 mm). Certyfikowane na zgodność z normami : IEC 61439, UL 50 UL, 50E, CSA 22.2 - jako puste obudowy odporne na korozję, udary mechaniczne oraz promieniowanie UV.

Pozostałe informacje techniczne:

  • IP66/IP67,
  • IK09,
  • 1000 VAC, 1500 VDC,
  • NEMA 4x (National Electrical Manufacturers Association) - wskaźnik ten predysponuje obudowę do zastosowań zewnętrznych uwzględniając zabezpieczenie przed uszkodzeniami spowodowanymi oblodzeniem,
  • certyfikat UL US / Canada (Underwriter Laboratories),
  • bezhalogenowe,
  • jakość przemysłowa IQ.

Na szczególną uwagę zasługuje nowatorski system uszczelnienia "Drain Protect" gwarantujący optymalną ochronę przed większością wpływów środowiskowych oraz deszczu, chłodu i gorąca. Unikatowa konstrukcja z rynną spustową wzdłuż dolnej ściany obudowy zapewnia trwałą ochronę przed wilgocią (np. spowodowaną deszczem lub śniegiem) oraz jej odprowadzanie na zewnątrz. Kolejnym atutem GEOS są uszczelki z elastomeru oraz zatyczki kanałów śrub pokrywy, które zapobiegają wnikaniu tam zanieczyszczeń utrudniając lub nawet uniemożliwiając późniejsze otwarcie pokrywy.

Montaż wewnętrznych akcesoriów potrzebnych do zabudowy (np. płyty montażowe, szyny DIN) realizowana jest w rastrze 25 mm za pomocą wsuwanych wsporników montażowych, które nie wymagają użycia narzędzi i dają możliwość osadzania akcesoriów na różnych wysokościach (3 lub 6 pozycji do wyboru).

Ze względu na przeznaczenie oraz bardzo wysoki stopień ochrony (IP66/IP67) podczas długotrwałej eksploatacji w obudowach GEOS może pojawić się problem z kondensacją pary wodnej, więc jako wyposażenie dodatkowe dostępny jest gotowy zestaw "BEL Air M40", który poprzez 100-procentową wymianę powietrza eliminuje to zjawisko wciąż utrzymując wysoki stopień ochrony (IP65).

Obszary zastosowań dla GEOS to szeroko pojęta technika sterowania, energetyki, automatyki oraz komunikacji, ale w porównaniu do obudów wykonanych z poliestru lub stali mamy tu znaczącą redukcję wagi, czasu potrzebnego na obróbkę mechaniczną, a sama praca jest łatwiejsza i bardziej czysta, co w połączeniu z wysokim IP oraz II klasą ochronności czyni tę propozycję wyjątkowo atrakcyjną dla zastosowań w przemyśle i na zewnątrz.

Więcej szczegółów znajdziesz na www.spelsberg.pl Katalog w pdf dostępny jest w zakładce "Serwis" → "Do pobrania"

Zapraszamy na naszą ekspozycję podczas Energetab 2018 - pawilon W, stoisko 27

Robert Marzec
Spelsberg