Kompletna oferta rozwiązań napędowych

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Firma Nidec jest wiodącym producentem silników, prądnic, motoreduktorów, przemienników częstotliwości oraz automatyki do zastosowań komercyjnych i przemysłowych. Od lutego 2017 roku w jej skład weszły spółki Leroy-Somer i Control Techniques, uzupełniając tym samym ofertę firmy Nidec Corporation.

Kompletna oferta rozwiązań napędowych

Produkty Control Techniques i Leroy-Somer są stosowane w aplikacjach, w których w najwyższym stopniu wymagane są: niezawodność, efektywność działania oraz oszczędność energii. W 230 lokalizacjach Nidec na całym świecie powstają innowacyjne urządzenia AC, DC i serwo do zastosowań w aplikacjach przemysłowych i procesach produkcyjnych.

Oferta Leroy-Somer i Control Techniques liczy około 15 tys. pozycji i obejmuje szeroką gamę elementów układów napędowych różnych typów i mocy:

SILNIKI ELEKTRYCZNE

Wersje asynchroniczne, prądu stałego, z hamulcem, serwosilniki, wykonania ze zintegrowanymi przekładniami oraz w wykonaniu ATEX. Silniki produkowane są w wersjach z korpusami aluminiowymi oraz żeliwnymi i mocach do 1,5 MW.

URZĄDZENIA DO STEROWANIA PRĘDKOŚCIĄ OBROTOWĄ I MOMENTEM

Przemienniki częstotliwości, softstarty, serwonapędy i napędy prądu stałego. W przypadku falowników oferujemy urządzenia ze sterowaniem wektorowym o mocach od kilkuset watów aż do 2,8 MW, w tym wykonania o wysokim stopniu ochrony (IP66) i przeznaczone do serwonapędów.

MECHANIKA

Firma Nidec ma szeroką ofertę przekładni, hamulców i innych komponentów. Dostarczamy rozwiązania zintegrowane, w tym silniki z przekładniami oraz wersje z przemiennikami częstotliwości - szczególnie korzystne w zdecentralizowanych systemach napędowych.

UNIDRIVE M - PRZEMIENNIKI CZĘSTOTLIWOŚCI

Unidrive M to najnowsza gama siedmiu modeli o różnych właściwościach. Falowniki Unidrive M to: wydajne sterowanie każdym rodzajem silnika, otwarta sieć Ethernet, wbudowane funkcje bezpieczeństwa, wbudowany sterownik PLC oparty na CODESYS.

NAPĘDY SERWO

Napędy zoptymalizowane do aplikacji, w których wymagana jest duża przeciążalność momentu (do 300% wartości momentu znamionowego), wysoka dynamika, łatwość obsługi i elastyczność w dostosowywaniu do układów sterowania. Kilka wariantów produktu zapewnia idealne dopasowanie funkcjonalności serwonapędu do potrzeb użytkownika.

NAPĘDY DC

Mentor MP - najwyższej klasy napędy DC (od 25 A do 7400 A), bazujące na współczesnej technologii napędów AC.

SILNIKI O WYSOKIEJ KLASIE SPRAWNOŚCI

Zgodnie z dyrektywą unijną producentów i użytkowników silników elektrycznych obowiązuje konieczność stosowania wersji o podwyższonej sprawności energetycznej. Firma Nidec oferuje kompletną linię takich silników IMfinity od 0,75 do 375 kW i stopniu ochrony obudowy IP55. Silniki IMfinity cechują się zoptymalizowanym chłodzeniem, przeprojektowanym sposobem nawijania zwojów oraz ich izolacji, zachowując kompaktowe wymiary zewnętrzne.

SILNIKI Z MAGNESAMI TRWAŁYMI

Szczególną rolę w ofercie Leroy-Somer odgrywają silniki synchroniczne z magnesami trwałymi przeznaczone do aplikacji zmiennoprędkościowych. Cechują się one dużą wydajnością (w stosunku do innych silników o takich samych wymiarach wzrost wynosi nawet 30%) i momentami obrotowymi do 2500 Nm. Oferowane są wersje o mocach od 0,75 do 500 kW oraz możliwościach różnego montażu.

Silniki z tej rodziny dostępne są w czterech typoszeregach (m.in. o stopniu ochrony IP55, IP23 oraz w wersjach z przekładniami). W połączeniu z przemiennikami częstotliwości pozwalają one tworzyć rozwiązania napędowe o klasie sprawności przewyższającej IE2 lub IE3 niezależnie od warunków pracy.

Nidec Industrial Automation Poland