Nordac Base: Solidna przetwornica częstotliwości dla inżynierii procesowej

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

NORD Drivesystems oferuje zgodną z ATEX, zdecentralizowaną przetwornicę częstotliwości Nordac Base - SK 180E, która jest nie tylko ekonomiczna w eksploatacji, ale również posiada stopień ochrony IP69K. Gwarantuje to całkowite uszczelnienie obudowy, nawet w przypadku zastosowań wymagających częstego czyszczenia pod wysokim ciśnieniem.

Nordac Base: Solidna przetwornica częstotliwości dla inżynierii procesowej

W wielu aplikacjach nie wykorzystuje się w pełni ogromnego zakresu funkcji nowoczesnych przetwornic częstotliwości. Aby wypełnić lukę między prostymi starterami silnika i w pełni wyposażonymi falownikami, NORD Drivesystems opracował Nordac Base - SK 180E.

Ta kompaktowa przetwornica częstotliwości koncentruje się na podstawowych funkcjach pomp i technologii przenośników (kontrola PI/prędkość, oszczędność energii, komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi) i zapewnia znaczne oszczędności, zarówno w zakresie zakupu, jak i wydajności.

Nordac Base obejmuje zakresy mocy do 2,2 kW i może być montowana, poza szafą sterowniczą (możliwy montaż na ścianie lub na silniku). Falownik o solidnej konstrukcji zapewnia łatwe uruchamianie i obsługę, jest elastyczny w zakresie akcesoriów i funkcji, a duża liczba interfejsów komunikacyjnych czyni go kompatybilnym ze wszystkimi powszechnie stosowanymi systemami magistrali. Sterownik napędu zapewnia precyzyjną kontrolę. IP69K zapewnia najwyższą ochronę przed wnikaniem pyłu (pyłoszczelna) i strumieniami wysokociśnieniowej wody i pary podczas czyszczenia.

SK 180E przeznaczona jest do sterowania silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi. Energooszczędna praca jest możliwa dzięki funkcji oszczędzania energii podczas pracy z częściowym obciążeniem: moc silnika może być dostosowywana do automatycznych zmian obciążenia. Podobnie jak wszystkie przetwornice częstotliwości NORD, Nordac Base ma zintegrowany sterownik PLC.

Inteligentna elektronika napędowa zmniejsza obciążenie jednostki sterującej systemu wyższego poziomu i pozwala na budowę modułowej instalacji. Dane aplikacji mogą być oceniane w czasie rzeczywistym przez zdecentralizowany sterownik PLC, na przykład w celu optymalizacji urządzeń diagnostycznych.

SK 180E można zmodyfikować do pracy w środowisku wybuchowym. W zależności od obszaru zastosowania (pył przewodzący lub nieprzewodzący) modyfikacje obejmują również zastąpienie przezroczystych kapturków diagnostycznych wersją wykonaną z aluminium i szkła. Pozwala to na pracę falownika bezpośrednio w obszarze niebezpiecznym (ATEX 22-3D).

Każda instalacja wymaga w pierwszej kolejności stworzenia przejrzystego projektu. NORD dostarcza makra produktów, a także dane techniczne i elektryczne urządzeń do elektronicznych komponentów napędów w bazie danych EPLAN. Techniczne i elektryczne dane produktów, a także makra produktów dla elektronicznych komponentów napędowych NORD, są teraz dostępne w internetowym portalu danych EPLAN i mogą być wykorzystywane przez wszystkich członków portalu do pracy nad projektem.

EPLAN Electric P8 to jedno z najważniejszych rozwiązań programistycznych dla projektów CAD. EPLAN P8 oferuje prawie nieograniczone możliwości w zakresie planowania projektu, dokumentacji i zarządzania projektami automatyzacji.

Makra produktowe EPLAN P8 są dostępne dla rozruszników silników i przetwornic częstotliwości z serii NORD SK135E, SK180E, SK200E i SK500E, a także dla wszystkich akcesoriów do elektroniki napędowej NORD. Pod nagłówkiem "Dokumentacja / oprogramowanie" na stronie internetowej NORD, wszystkie obecnie dostępne makra produktów dla EPLAN P8 są również dostępne do bezpłatnego pobrania.

FIRMA NORD DRIVESYSTEMS W POLSCE

Polski oddział koncernu NORD Drivesystems - firma NORD Napędy od 20 lat zapewnia kompleksową obsługę klientów na terenie naszego kraju. W swojej siedzibie w Wieliczce firma zatrudnia 48 pracowników w tym 18 inżynierów pracujących w dziale sprzedaży. Wysoko wykwalifikowany personel pomaga w doborze napędów, jak i w fazie projektowania aplikacji.

Pod koniec listopada firma przeniosła się do nowo powstałej siedziby. Budynek ma powierzchnię 1500 m² pod pomieszczenia biurowe rozlokowane na 2 poziomach oraz 700 m² powierzchni warsztatowo-magazynowej. Inwestycja zapewnia również 400 m² przeznaczonych na sale szkoleniowe i konferencyjne.

ROADSHOW NA 20-LECIE FIRMY NORD NAPĘDY

Aby uczcić 20 lecie NORD Napędy przygotowaliśmy dla naszych klientów mobilną ekspozycje prezentującą najnowsze rozwiązania napędowe NORD. Specjalnie zaprojektowana naczepa ciężarówki umożliwiała zwiedzenie typowego stoiska targowego NORD.

Modele funkcjonalne umożliwiały zapoznanie się z przekładniami przemysłowymi MAXXDRIVE, dystrybutorami polowymi Nordac Link czy zabezpieczeniem antykorozyjnym nsd tupH. Odwiedzający mogli liczyć na profesjonalną obsługę naszych specjalistów, poczęstunek a także drobne upominki nawiązujące do obchodzonej rocznicy.

Samochód przez 4 dni można było zobaczyć na największej w Europie międzynarodowej wystawie rolniczej Agro-show w Bednarach koło Poznania. W dniach 20-23 września targi odwiedziło około 120 tys. osób, zapoznając się z ofertą ponad 800 firm na 145 tys. m² powierzchni.

Przypomnimy tutaj że NORD jest dostawcą napędów również do branży rolniczej. Nasze napędy pracują m. in. w elewatorach, młynach, przenośnikach, mieszalnikach do paszy, czochradłach dla bydła, ścielarkach i rozwijarkach do bel oraz redlerach.

Po zakończonych targach TIR w barwach NORD wyruszył w kilkudniową trasę odwiedzając siedziby klientów oraz konferencje i sympozja branżowe w Szczecinie, Krotoszynie, Kluczborku, Strzelcach Opolskich, Mikołowie i Zawierciu. Akcja promocyjna związana z jubileuszem zakończyła się dużym sukcesem.

Mieliśmy przyjemność opowiedzieć o naszych produktach i pokazać ich działanie na żywo kilkuset gościom. Ufamy że również w kolejnych latach działalności firmy NORD Napędy będziemy wprawiali w ruch i zapewniali niezawodne działanie systemów napędowych w tysiącach aplikacji w całej Polsce.

NORD Napędy sp. z o.o.