Moc w nowym wymiarze. Płaski bezszczotkowy serwosilnik DC z większym momentem obrotowym

| Prezentacje firmowe

Wiele aplikacji wymaga stosowania jak najkrótszych silników z wirnikiem zewnętrznym, które cechują się dużym momentem. Takie wymogi występują szczególnie tam, gdzie przestrzeń montażowa jest ograniczona - na przykład w robotyce, protezach, automatyce laboratoryjnej, urządzeniach medycznych czy w wyposażeniu kabin samolotowych. Dzięki bezszczotkowemu serwosilnikowi BXT firma FAULHABER podniosła poprzeczkę w tym segmencie rynku.

Moc w nowym wymiarze. Płaski bezszczotkowy serwosilnik DC z większym momentem obrotowym
 
Fot. 1. Płaskie silniki z wirnikiem zewnętrznym o dużym momencie obrotowym BXT firmy FAULHABER wyznaczają nowe standardy, zapewniając znacznie większe momenty obrotowe, niż było to dotychczas możliwe w tej klasie produktów

Nowe silniki, dzięki innowacyjnej technologii uzwojenia i zoptymalizowanej budowie, mają zaledwie 14, 16 i 21 mm długości i średnice wynoszące odpowiednio: 22, 32 i 42 mm, ale generują momenty obrotowe do 134 mNm! Są one zaprojektowane do pracy z ciągłą mocą wyjściową do 100 W i tym samym znacznie przekraczają dotychczasowe standardy w tej klasie napędów, szczególnie w aspekcie stosunku momentu obrotowego do przestrzeni instalacyjnej oraz ciężaru, co jest zaletą w przypadku zastosowań, w których przestrzeń jest parametrem krytycznym.

Silniki osiągają prędkości do 10 tys. obr/min. i mogą współpracować z szeroką gamą przekładni, enkoderów, hamulców i elektroniki napędowej z gamy produktów FAULHABER. Dostępne są one w konfiguracjach z niestandardowymi modyfikacjami złączy elektrycznych i mechanicznych. Nową serię wyposażono w cyfrowe czujniki Halla. Silniki mają standardowo pojedyncze przewody, zapewniając elastyczne złącze elektryczne dla różnych zastosowań. Złącze wtykowe służy do podłączania elementów sterowania.

Specjaliści napędowi z Schönaich

FAULHABER specjalizuje się w rozwoju, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych systemów napędów miniaturowych, serwokomponentów i elektroniki napędowej o mocy wyjściowej do 200 W. Firma zajmuje się produkcją rozwiązań konstruowanych pod specjalne wymagania klienta oraz oferuje szeroki wybór produktów standardowych, takich jak silniki bezszczotkowe, miniaturowe silniki DC, enkodery czy sterowniki ruchu.

Marka FAULHABER jest uznawana na całym świecie za symbol najwyższej jakości i niezawodności w kompleksowych i wymagających obszarach zastosowań, takich jak technologia medyczna, automatyka przemysłowa, optyka precyzyjna, telekomunikacja, przemysł lotniczy i kosmiczny oraz robotyka. Od potężnego silnika DC z momentem obrotowym ciągłym 200 mNm po filigranowy mikronapęd o średnicy 1,9 mm - standardową ofertę FAULHABER można konfigurować na 25 milionów sposobów dla odpowiedniej optymalizacji w określonym zastosowaniu.

FAULHABER Polska sp. z o.o.