VLT FlexConcept

| Prezentacje firmowe Artykuły

Dzisiejsze spożywcze linie produkcyjne wymagają wyższej wydajności, większej elastyczności oraz niezawodności, co prowadzi do skutecznej oraz nieustannej redukcji kosztów. Rozwiązanie VLT FlexConcept przeznaczone dla przenośników łączy w sobie technologię nowoczesnego, zintegrowanego silnika z najnowszymi podzespołami sterującymi, dzięki czemu uzyskujemy skoordynowany, standaryzowany układ optymalizujący zużycie energii oraz minimalizujący koszty konserwacji i utrzymania.

VLT FlexConcept

Otwarta architektura systemu pozwala użytkownikom sprostać wymogom dotyczącym rozwoju nowych systemów lub modernizacji dzięki połączeniu z rozwiązaniami innych sprzedawców, co umożliwia implementację najlepszej z możliwych konfiguracji. Eliminuje to jakąkolwiek zależność od pojedynczego dostawcy.

Wysoce wydajny układ napędowy przenośnika pozwala obniżyć oraz zoptymalizować ilość części zamiennych nawet do 70%. Dodatkowo pomaga zredukować koszty magazynowe, a także uzyskać szybszy dostęp do podzespołów. Zunifikowany interfejs użytkownika pozwala zredukować koszty szkolenia personelu.

Dzięki mniejszej liczbie wariantów, VLT FlexConcept upraszcza pracę związaną z przygotowaniem projektu, rozruch przy oddaniu do eksploatacji i konserwację bez względu na to, czy wymagany jest scentralizowany czy zdecentralizowany projekt zakładu. Dzięki temu uzyskujemy znacząco niższe koszty eksploatacyjne oraz duże oszczędności energii.

VLT FlexConcept składa się z: VLT OneGearDrive, VLT DecentralDrive FCD 302 lub/i VLT AutomationDrive FC 302.

MOC, WYDAJNOŚĆ I HIGIENA - WSZYSTKO W JEDNEJ UNIWERSALNEJ OBUDOWIE

VLT OneGearDrive jest wysokosprawnym, trójfazowym silnikiem synchronicznym z magnesami trwałymi, sprzężonym ze zoptymalizowaną przekładnią stożkową, który pomaga optymalizować wydajność zakładu oraz zmniejszyć koszty energii.

Dzięki tylko jednemu typowi silnika oraz trzem dostępnym współczynnikom przełożenia, silnik nadaje się do użytku ze wszystkimi typowymi wersjami napędów przenośników, zazwyczaj stosowanymi w branży spożywczej. Zmniejszona liczba konfiguracji fizycznych redukuje koszty i upraszcza magazynowanie części zamiennych. Stałe wymiary mechaniczne przekładają się na niższe koszty inżynieryjne oraz montażowe.

Przetwornica dostępna jest w dwóch wersjach: Standardowej, do wykorzystywania w strefach produkcyjnych suchych i mokrych oraz w wersji higienicznej, stosowanej w strefach mokrych i środowiskach cechujących się wysoką intensywnością czyszczenia, co obejmuje również aseptyczne i czyste obszary produkcyjne.

NIEKTÓRE CECHY I KORZYŚCI

  • Zużycie energii nawet o 40% mniejsze w porównaniu z konwencjonalnymi systemami;
  • Odporność na działanie środków czyszczących oraz dezynfekujących dzięki aseptycznej powłoce;
  • Gładka obudowa zapewnia łatwość czyszczenia;
  • Podłączenie silnika do okrągłego złącza Danfoss CleanConnect ze stali nierdzewnej, co daje bezpieczne połączenie nawet w obszarach mokrych;
  • Przekładnia bez odpowietrzników z możliwością używania środków smarnych klasy spożywczej zgodnie z wymogami FDA i NSF.

Silnik wraz z przekładnią tworzą doskonale minimalistyczny i prosty produkt, który w roku 2010 uzyskał nagrodę Red Dot Design Award w dziedzinie "Produkt wysokiej jakości będący wyrazem wyjątkowej innowacyjności formy i funkcjonowania."

Danfoss Poland Sp. z o.o.