Nowa koncepcja obejm dla e-prowadników triflex R zapewnia bezpieczną interakcję między człowiekiem a maszyną

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę, gdy ludzie i roboty współpracują ze sobą w przemyśle. Dlatego właśnie użytkownicy cobotów i robotów przemysłowych używają już wieloosiowych, okrągłych e-prowadników triflex R firmy igus do prowadzenia energii i danych. Aby w prosty sposób zamocować e-prowadniki i zwiększyć bezpieczeństwo pracy w przemyśle, firma igus opracowała nowe, polimerowe obejmy mocujące. Poprzez szybką instalację minimalizują ryzyko obrażeń dzięki zaokrąglonym krawędziom.

Nowa koncepcja obejm dla e-prowadników triflex R zapewnia bezpieczną interakcję między człowiekiem a maszyną
 
Fot. 1. Nowe obejmy mocujące do e-prowadników triflex R o zaokrąglonym kształcie zapewniają bezpieczną interakcję pomiędzy człowiekiem a maszyną

W dobie Przemysłu 4.0, interakcje człowieka i maszyny stają się w coraz większym stopniu przedmiotem automatyzacji. W związku z tym roboty współpracujące są uważane za przyszłość. Tak zwane coboty są głównie wykorzystywane jako asystenci przy prostych lub interaktywnych czynnościach i - w przeciwieństwie do dużych i szybkich robotów przemysłowych - pracują ramię w ramię z ludźmi.

Aby zapewnić niezawodne prowadzenie energii dla robotów przemysłowych i cobotów, firma igus oferuje optymalne rozwiązanie w oparciu o specjalne e-prowadniki 3D serii triflex R. Poza metalowymi obejmami, klienci mogą teraz stosować nowe, aby przymocować e-prowadnik do ramienia robota.

Konstrukcja o zaokrąglonych krawędziach zwiększa bezpieczeństwo w miejscu pracy, zmniejszając ryzyko obrażeń podczas kontaktu z robotem. Polimerowe obejmy można szybko przymocować do ramienia robota za pomocą połączenia śrubowego. triflex R z kolei jest łatwo łączony z obejmą dzięki zintegrowanym elementom mocującym. Nowe obejmy są odpowiednie dla ramion cobotów Universal Robots, TMS i Kuka LBR iiwa.

E-PROWADNIKI TRIFLEX DLA BEZPIECZNEGO PROWADZENIA ENERGII NA ROBOCIE

Seria triflex R została specjalnie opracowana dla 6-osiowych robotów w środowiskach przemysłowych. Łącząc elastyczność węża ze stabilnością e-prowadnika, okrągły triflex R zapewnia niezawodne prowadzenie przewodów podczas ruchów wieloosiowych. Zastosowanie przegubu kulowego w połączeniu ogniw zapewnia wysoką wytrzymałość na rozciąganie i łatwy montaż e-prowadnika.

Różnorodność serii pozostawia dowolność w wyborze podziału wewnętrznego. Okrągły ogranicznik promienia gięcia i wysoka skrętność e-prowadnika zapobiegają przeciążeniu przewodów - system zwiększa żywotność i niezawodność działania aplikacji. E-prowadniki triflex są dostępne jako kompletny zestaw z zaprojektowanymi obejmami do cobota, przewodami i złączami gotowymi do natychmiastowego podłączenia.

igus

Zobacz również