Oring Industrial Networking oraz Maritex przedstawiają przełomowe rozwiązanie dla Przemysłu 4.0

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Firmy ORing Industrial Networking oraz Maritex - autoryzowany dystrybutor w Polsce, aby sprostać wymaganiom rynku, wprowadzają nowy produkt, który jest przełomem w komunikacji przemysłowej IIoT M2M. IGMG-P83244GC+-D4G to przemysłowa brama, połączenie zaawansowanego sprzętu i oprogramowania, które pozwoliło na opracowanie systemu mogącego sobie poradzić z najwyższymi wymaganiami. Sprzęt łączy w sobie funkcje przełącznika przemysłowego, bramy IIoT (Industrial IoT) i pozwala na konfigurację systemów SCADA.

Oring Industrial Networking oraz Maritex przedstawiają przełomowe rozwiązanie dla Przemysłu 4.0

Tajwańska firma Oring opracowała wszechstronne funkcjonalności sprzętowe w oparciu o zintegrowany 8-portowy przełącznik Gigabit Ethernet (4 + 4 porty Combo obsługujące połączenie RJ-45 oraz światłowodowe). Wbudowane dwa porty szeregowe wspierają standardy komunikacji RS-232/422/485 oraz RS-422/485. Wszystkie wejścia obsługują protokoły Modbus TCP i RTU do połączenia z siecią Ethernet i urządzeń wykorzystujących połączenia szeregowe.

Brama IGMG umożliwia monitorowanie i sterowanie pracą podłączonych sterowników PLC, maszyn lub czujników. Redundantna obsługa dwóch kart SIM zapewnia najwyższy poziom niezawodności połączenia komórkowego, a wbudowana pamięć masowa SSD mSATA o pojemności 64 GB (opcjonalnie do 256 GB) pozwala na rejestrowanie dużej ilości danych IIoT. Wytrzymała bezwentylatorowa konstrukcja daje możliwość pracy w zakresie temperatur od -40 do +75°C , co czyni z omawianego urządzenia idealne rozwiązanie dla przemysłu.

Warto również zauważyć, iż IGMG-P83244GC+-D4G wprowadza innowacyjne możliwości i definiuje nowe standardy dla rynku bram IIoT. Dzięki rozwiązaniu Open Gateway marki ORing wdrożenie rozwiązań IIoT zostało maksymalnie uproszczone. Łączenie dużej różnorodności urządzeń końcowych, często z wieloma standardami komunikacyjnymi, do różnych platform nigdy nie było tak łatwe. Konwerter protokołów Open Gateway z bardzo prostym i przyjaznym dla użytkownika interfejsem nadaje się idealnie do połączeń między urządzeniami wykorzystującymi Modbus a serwerami MQTT / CoAP / LWM2M.

Sprzęt ma wbudowane darmowe oprogramowanie Node-RED, które można aktywować poprzez Internet. Edytor oparty na przeglądarce pozwala na łatwe programowanie przepływów danych, przy użyciu szerokiego wyboru węzłów, jednocześnie zapewniając możliwość szybkiego prototypowania pulpitu nawigacyjnego, w tym podstawowych elementów interfejsu użytkownika.

"Najważniejszą cechą omawianej bramy jest zainstalowane oprogramowanie Ignition SCADA, zaprojektowane przez Inductive Automation. Jest to internetowa platforma dla systemów HMI / SCADA / IIoT, która została wdrożona w ponad 100 krajach. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika i łatwemu do opanowania interfejsowi projektowemu, w tym imponującej liczbie standardowych i edytowalnych komponentów, Ignition jest potężnym narzędziem do wyświetlania, kontrolowania i raportowania danych oraz alarmowania użytkowników", tłumaczy Grzegorz Kondratowicz, inżynier aplikacyjny w firmie Oring Industrial Networking.

IGMG-P83244GC+-D4G obsługuje zarówno Ignition, jak i Ignition Edge. W zależności od potrzeb aplikacja może być łatwo wybrana i aktywowana przez użytkownika z interfejsu internetowego bramy. Urządzenie wspiera również zintegrowaną bazę danych PostgreSQL, która domyślnie jest już połączona z oprogramowaniem Ignition. Użytkownicy nie muszą martwić się o dodatkową instalację i konfigurację, brama jest gotowa do pracy po wyjęciu z pudełka.

Obydwie wersje Ignition domyślnie działają w trybie próbnym, co oznacza, że nowy użytkownik może łatwo nauczyć się korzystać z oprogramowania i przetestować je przed wdrożeniem w rzeczywistym systemie. Na schemacie przedstawione jest przykładowe zastosowanie komputera połączonego z platformą chmurową oraz urządzeniami końcowymi.

"Dzięki połączeniu szerokich możliwości zarówno sprzętu, jak i oprogramowania, dostępnych w bramie IGMG-P83244GC+-D4G, użytkownicy zyskali możliwość zaprojektowania i wdrożenia pełnego rozwiązania Smart Factory za pomocą jednego urządzenia. Rozwiązanie jest już dostępne na rynku i cieszy się bardzo dużą popularnością przy realizacjach koncepcji Przemysłu 4.0 w wielu krajach świata", dodaje Daniel Gutowski, product manager w firmie Maritex.

To zaawansowane technicznie urządzenie można wykorzystać w wielu przemysłowych aplikacjach, a inżynierowie z firmy Maritex pomogą Państwu w odpowiedzi na wciąż nurtujące Państwa pytania.

Maritex PHP Sp. z o.o. Sp. k.