Kamera V300 - bezpieczeństwo z narożnika

| Prezentacje firmowe Pomiary

System kamer bezpieczeństwa V300 nadaje się do ochrony rąk w aplikacjach o wymaganym poziomie zapewnienia bezpieczeństwa PL d lub niższym. Może chronić okna do rozmiaru 1,5 × 1,5 m. Jeśli dwa urządzenia są synchronizowane ze sobą i używane jednocześnie, rozmiar pola ochronnego można nawet podwoić.

Kamera V300 - bezpieczeństwo z narożnika
 
Fot. 1. Dzięki innowacyjnej technologii powstała inteligentna, wydajna i łatwa w użyciu alternatywa dla kurtyn świetlnych

Nadajnik i odbiornik kamery V300 są zintegrowane w jednej obudowie. Specjalny pasek odblaskowy zamontowany w polu widzenia czujnika określa pole ochronne. Czujnik emituje światło podczerwone. Wynikowy obraz jest wyświetlany na chipie odbiornika i oceniany w ciągu zaledwie kilku milisekund. Oznacza to, że wszelkie zmiany w polu ochronnym, takie jak wejście operatora, mogą być wykryte bardzo szybko. Gwarantowany czas reakcji wynosi 20 ms.

Samoprzylepny pasek odblaskowy jest mocowany na ramie profilu lub maszyny w celu zdefiniowania pola ochronnego. Kamera jest umieszczona naprzeciwko, tak że pasek reflektora znajduje się w polu widzenia. Jedno naciśnięcie przycisku uczenia powoduje, że kamera automatycznie wyszukuje reflektor. Dzięki szerokiemu polu widzenia czujnik może być ustawiony w różnych miejscach i nadal widzi całe pole ochronne. Zapewnia to wiele możliwości ustawienia urządzenia i reflektora w najlepszym możliwym miejscu w maszynie.

Taśma odblaskowa może być również naklejona na nietypowe powierzchnie. Pole ochronne nie musi już być kwadratem. Kamera i pasek reflektora razem tworzą niezawodną jednostkę. Montaż paska jest tak solidny, że nie odrywa się nawet w trudnych warunkach przemysłowych. Kolejna cecha jakościowa: powierzchnia paska odblaskowego jest wyjątkowo odporna na ścieranie.

Zostało to udowodnione w testach wytrzymałościowych, w których, na przykład, załadowana skrzynia była przepychana na reflektorze 10 tys. razy. Jeśli na pasku reflektora pojawią się zadrapania, system kamer jest wystarczająco inteligentny, aby je zignorować i odróżnić zadrapania od części ciała ludzkiego lub obiektu, który ma zostać wykryty.

SICK