zenon Software Platform - technologicznie zawansowane narzędzie zaprojektowane, by ułatwiać życie

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

W tym artykule odpowiadamy na pytanie, jak dzięki platformie programowej zenon utrzymać tempo w świecie technologii podążającej coraz szybciej w kierunku digitalizacji.

zenon Software Platform - technologicznie zawansowane narzędzie zaprojektowane, by ułatwiać życie

KIM JESTEŚMY I CO OFERUJEMY KLIENTOM?

Firma COPA-DATA to producent platformy programowej zenon wykorzystywanej w branży produkcyjnej i energetycznej. Platforma zapewnia automatyzację procesów nadzoru, monitorowania i optymalizacji pracy maszyn, urządzeń oraz systemów zasilania. Założona przez Thomasa Punzenbergera w 1987 roku spółka z siedzibą w Salzburgu w Austrii jest niezależną, rodzinną firmą zatrudniającą około 270 pracowników na całym świecie.

Dystrybucja oprogramowania w skali międzynarodowej jest możliwa dzięki jedenastu biurom firmy oraz wielu dystrybutorom. Dodatkowo ponad 240 certyfikowanych firm partnerskich gwarantuje wydajne wdrażanie oprogramowania dla użytkowników końcowych w przemyśle spożywczym, energetycznym, motoryzacyjnym i farmaceutycznym.

Szczególnie mocną stroną oprogramowania zenon jest otwarta i niezawodna komunikacja w heterogenicznych zakładach produkcyjnych. Otwarte interfejsy i ponad 300 gotowych protokołów komunikacyjnych wspierają integrację poziomą i pionową. Pozwala to na ciągłą implementację zgodną z ideą Przemysłowego Internetu Rzeczy (IoT) oraz Inteligentnej Fabryki (Smart Factory).

Dzięki temu projekty są wysoce skalowalne. Ponadto rozwiązanie oferowane przez COPA-DATA jest ergonomicznym narzędziem zarówno dla inżynierów wdrażajacych projekty, jak i użytkowników końcowych. Środowisko inżynieryjne jest elastyczne i można w nim stosować szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań.

Metoda "parametryzacja zamiast programowania" pomaga szybko i bez błędów w konfiguracji projektów. Kompleksowe funkcje dostarczają rozwiązań typu out-of-the-box do tworzenia intuicyjnych i niezawodnych aplikacji. Dzięki m.in. tym cechom oprogramowania zenon użytkownicy mogą przyczynić się do zwiększenia elastyczności i efektywności swoich projektów.

METODA NA SUKCES W BRANŻY FARMACEUTYCZNEJ I 100% BEZPIECZEŃSTWA PRODUKCJI - ZENON SOFTWARE PLATFORM

COPA-DATA, dzięki oferowanej wersji zenon Pharmaceutical, od lat wspiera firmy z branży farmaceutycznej w automatyzacji procesów walidacji i prowadzenia procesów produkcji zgodnie z GMP oraz innymi wytycznymi. Ponadto optymalizuje procesy i obniża koszty, co pozwala uzyskać przewagę konkurencyjną. Na przełomie zwłaszcza ostatnich ośmiu lat nastąpił znaczący wzrost działań rozwojowych uwzględniających najnowsze trendy technologiczne w branży farmaceutycznej.

I tak specjalnie dla niej zostały opracowane niezwykle wydajne funkcje raportowania i Business Intelligence, jak również w pełni rozwinięty system kontroli partii- Batch Control czy też moduł Paper on the Glass. Ponadto wszechstronna platforma programowa zenon pozwala na zwiększenie wydajności procesów produkcji w branży farmaceutycznej: zarówno w produkcji masowej, jak i niskoseryjnej.

OD WYTWARZANIA AŻ PO DYSTRYBUCJĘ - ZENON SOFTWARE PLATFORM WSPIERA BRANŻĘ ENERGETYCZNĄ

Oprogramowanie zenon wykorzystywane jest w branży energetyki i sieci przemysłowych do kontrolowania i monitorowania urządzeń do dystrybucji energii oraz wytwarzania prądu w oparciu o źródła odnawialne. Szczególnie często jest wykorzystywane przy automatyzacji stacji elektroenergetycznych.

Technologia zenon jest używana do obsługi na miejscu, w centrum kontroli oraz jako proces Gateway. Zapewnia inżynierom szybkie i łatwe wykonanie skomplikowanych i wymagających projektów. Na przykład, bezpieczne tryby redundancji mogą zostać skonfigurowane w sposób niestandardowy. Obsługa urządzeń przebiega sprawnie i przy dużej dostępności.

Oprogramowanie od firmy COPA-DATA zapewnia bezpieczną i otwartą komunikację z możliwością użycia charakterystycznych dla branży energetycznej protokołów np. IEC 61850, IEC 60870, DNP 3 and ICCP. Umożliwia to szybki rozwój i optymalne utrzymanie sterowników. Możliwości komunikacyjne oprogramowania zenon zapewniają najlepszą łączność w heterogenicznym środowisku oraz kompatybilność z sieciami typu smart grid.

Ponadto zenon oferuje wiele funkcji dla infrastruktury inteligentnych miast. Umożliwia monitorowanie i kontrolowanie urządzeń tunelowych, wodno-kanalizacyjnych, a także transportu publicznego i jego zasilania. Potrzebujesz inteligentnego rozwiązania obsługującego wszystkie zadania związane z monitorowaniem i kontrolowaniem sieci elektroenergetycznych?

W takim razie zenon Energy Edition to właściwy wybór dla systemu zarządzania dystrybucją. Oprogramowanie zenon oferuje szeroki wachlarz aplikacji zwiększających bezpieczeństwo, stabilność i wydajność: od konfiguracji projektu poprzez wizualizację, aż do raportowania i zgodnej z przepisami archiwizacji. Oprogramowanie zenon używane jako system zarządzania dystrybucją (DMS) służy do monitorowania i optymalizacji sieci elektroenergetycznych.

Za sprawą charakterystycznych danych wyjściowych monitorowanie i kontrolowanie elektrowni wodnych stwarza szczególne wyzwania. Oprogramowanie zenon Energy Edition oferuje liczne funkcje zwiększające wydajność: od konfiguracji projektów poprzez wizualizację i sterowanie, aż po raportowanie. Rozwiązanie to służy do sterowania pojedynczymi zakładami lub wieloma różnymi elektrowniami w ramach systemu wyższego poziomu.

Oprogramowanie zenon umożliwia wizualizację i kontrolę pracy elektrowni wodnych. Pozwala również optymalizować ich działanie za sprawą kompleksowych raportów. Oprogramowanie zenon łączy systemy magazynowania energii z siecią.

Wizualizuje dane dynamiczne i służy jako narzędzie do raportowania pozwalające oceniać zarchiwizowane dane. Oprogramowanie zenon wykorzystywane jest do sterowania i optymalizacji pracy urządzeń do produkcji energii odnawialnej. Pozwala ono połączyć kilka urządzeń w sprawny system.

OTWIERAMY PROGRAM PARTNERSKI NA WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓŁPRACY

Firma COPA-DATA wzmocniła możliwości rozwoju wspólnie ze swoimi partnerami w przyszłości. Opracowaliśmy nowe założenia programu Partner Community, aby przygotować go na wyzwania przyszłości. Nowe formy członkostwa zapewniają dodatkowe korzyści dla partnerów i większą transparentność dla klientów końcowych.

Ponadto zaktualizowany program daje możliwość rozpoczęcia profesjonalnej współpracy właściwie każdemu zainteresowanemu inżynierowi, który chce poznać i wdrażać to środowisko w przemyśle lub energetyce. Kolejnym krokiem jest zmodyfikowanie zasad społeczności Partner Community, którego celem jest zwiększenie liczby członków.

Firma COPA-DATA dodała nowy poziom dla początkujących członków: Listed Member (zarejestrowany członek). Firma COPA-DATA na nowe tory skierowała również współpracę z instytucjami edukacyjnymi i badawczymi, z którymi współpraca odgrywa niezwykle ważną rolę w stymulowaniu innowacji w rozwoju produktów z rodziny zenon.

Zobacz więcej na kanale wideo COPA-DATA na You Tube: www.youtube.com/user/copadatavideos

Na podstawie tekstów Ing.Punzenberger
Urszula Bizoń-Żaba
COPA-DATA Polska