Kompaktowe i solidne złącza przemysłowe

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Han 1A to kompaktowe, solidne i uniwersalne złącze prostokątne do transmisji na wszystkich poziomach Przemysłu 4.0 (dane, sygnały, zasilanie). Użytkownicy mogą stosować je w celu stworzenia wszystkich niezbędnych interfejsów, np. dla małych i średnich napędów.

Kompaktowe i solidne złącza przemysłowe

Dzięki Han 1A firma HARTING podąża za trendem miniaturyzacji w sektorze przemysłowym. Coraz mniejsze napędy wymagają równie małych interfejsów – np. w inżynierii i robotyce. Nowa seria złączy odzwierciedla trend z dopasowanymi obudowami i wkładami. Za pomocą złączy z tworzywa Han 1A można również uzyskać ekranowanie. Seria opiera się na zasadzie modułowości Han. Klient może elastycznie łączyć elementy obudów z interfejsami, aby osiągnąć stopnie ochrony zgodnie z wymaganiami. Rozwiązanie IP20 z tylko dwoma komponentami może być montowane do użytku w obszarach już chronionych w przemyśle (np. na częściach wymiennych maszyn i kanałach zasilania). Przy odrobinie modyfikacji można osiągnąć rozwiązanie odporne na wodę i kurz poprzez użycie uszczelek na każdy kontakt, co z kolei umożliwia mocowanie na chwytakach i innych narzędziach zrobotyzowanych w sposób wtykowy. Dzięki dodatkowym elementom obudowy stopień ochrony można szybko podwyższyć do IP65. Han 1A umożliwia elastyczne i wydajne podłączanie narzędzi i modułów, takich jak urządzenia grzewcze lub chłodzące, wentylatory, terminale sterujące, systemy oświetleniowe, napędy i przenośniki wibracyjne. W inżynierii transportu, Han 1A jest polecany do łączenia napędów, drzwi i systemów wejściowych, oświetlenia, reflektorów, głośników, ekranów, paneli wyświetlaczy, świateł ostrzegawczych i alarmowych, przycisków, wycieraczek i generatorów sygnału itp. Dzięki swojej modułowości i różnorodności zastosowań nadaje się do wszystkich obszarów, w których trzeba dostarczyć małe napędy, czujniki i urządzenia. Han 1A ma znacznie mniejsze wymiary niż kolejne w typoszeregu złącze przemysłowe Han 3A. Obudowy, uszczelki, wkłady i dławnice kablowe są wykonane z bardzo wytrzymałego, trwałego materiału (poliamid). Poszczególne elementy są łatwe do rozpoznania w systemie modułowym: zatem można je szybko zmontować, tworząc gotowe do użycia złącze. W portfolio znajdują się również akcesoria, takie jak elementy mocujące do szybkiego montażu naściennego, odciążki lub kolorowe elementy kodujące. Dostępne są wkłady do przesyłu danych, sygnałów i zasilania. Złącze jest w stanie przenieść maksymalnie 16 amperów i 400 woltów. Dla obszarów, które są szczególnie podatne na zakłócenia, dostępna jest wersja ekranowana, która wyraźnie przewyższa zwykłe rozwiązania przelotowe pod kątem EMC. Do transmisji danych Han 1A oferuje moduły do transmisji w kat. 5 lub kat. 6A.

Do bezpiecznego i odpornego na działanie naprężeń/sił naciągu podłączania urządzeń dostępne są kontakty z przyłączeniem zaciskanym lub śrubowym. Technika zaciskowa jest zalecana przy masowej produkcji, podczas gdy dla szybkiej instalacji obiektowej korzystna jest metoda przyłączenia śrubowego. Dzięki Han 1A można skonstruować również interfejsy sygnałowe o gęstości do 12 kontaktów D-Sub.

Oprócz interfejsów w środowisku chronionym, Han 1A idealnie nadaje się do zasilania urządzeń i małych siłowników na obrzeżach produkcji przemysłowej oraz do łączenia narzędzi lub małych modułów maszyn. Nawet przy minimalnym zapasie magazynowym użytkownicy mogą korzystać z kilku podstawowych elementów, aby wyposażyć wiele różnych aplikacji. W efekcie Han 1A oferuje maksymalne możliwości przy minimalnej liczbie komponentów.

HARTING Polska
www.harting.pl