Nowe moduły w serii złączy przemysłowych HDC RockStar ModuPlug - Moduł zasilania 200 A, do przesyłu danych do 10 Gb/s oraz moduły wykonane w technologii łączeniowej SNAP IN

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Złącza wtykowe HDC RockStar gwarantują bezpieczny i niezawodny przesył zasilania, sygnałów i danych w sektorze przemysłowym – od szafy sterowniczej do urządzeń w terenie. Oferują klasę ochrony IP65 i IP68/IP69K oraz ochronę przed zakłóceniami powodowanymi przez pola elektromagnetyczne.

Nowe moduły w serii złączy przemysłowych HDC RockStar ModuPlug - Moduł zasilania 200 A, do przesyłu danych do 10 Gb/s oraz moduły wykonane w technologii łączeniowej SNAP IN

System HDC RockStar ModuPlug wyznacza nowy standard w zakresie funkcjonalności, elastyczności i prostoty instalacji. Jest to nowa generacja złączy konfigurowalnych, pozwalających na dowolną kombinację funkcji związanych z zasilaniem, przesyłaniem sygnałów oraz danych w jednym złączu. Zajmuje mniej miejsca w porównaniu ze złączami o wkładach z niewymiennymi stykami oraz innymi systemami modułowymi dostępnymi na rynku. Modułowe wkłady o niewielkich rozmiarach pozwalają zmieścić większą ilość funkcji w danej przestrzeni instalacyjnej. To rozwiązanie wysoko wydajne oraz gotowe na przyszłe wymagania, zapewniające więcej możliwości oraz mniej wysiłku związanego z projektowaniem.

 
Fot. 2 Nowe wersje modułów do przesyłu danych 100 Mb/s i 10 Gb/s

Firma Weidmüller nieustannie rozwija asortyment swoich wyrobów. Rozszerzyliśmy rodzinę złączy HDC o nową wersję modułu zasilającego HDC RockStar ModuPlug- 200A o szerokości "Single Plus 1.5". Mniejszy rozmiar modułu pozwala na zastosowanie mniejszych ramek i obudów. Moduł przeznaczony jest do montażu przewodów o przekroju 25‒70 mm².

Rosnąca złożoność procesów automatyzacji sprawia, że koniecznością staje się przesyłanie coraz większych ilości danych z coraz większymi prędkościami. Dlatego wprowadziliśmy nowe wersje modułów do przesyłu danych RockStar ModuPlug – złącza do samodzielnego montażu na przewodzie. Zapewniając prędkości przesyłu 100 Mb/s i 10 Gb/s, złącza te osiągają nowy poziom transmisji danych. W jednym kompaktowym module można zintegrować aż 2 kable Cat. 6A o przepustowości 10 Gb/s każdy. Wersje ze złączem do samodzielnego montażu na przewodzie ułatwiają prace konserwacyjne prowadzone bezpośrednio w terenie i oferują jeszcze większą elastyczność.

 
Fot. 3 Te same parametry, ale wyraźnie mniejsza szerokość: wydajny moduł zasilający 200 A

360° ekranowanie złączy chroni je przed zakłóceniami powodowanymi przez pola elektromagnetyczne nawet przy dużych prędkościach transmisji danych i dużym poziomie zakłóceń. Innowacyjna konstrukcja obudowy pozwala na bezpieczną transmisję danych, zaś odporna na korozję powłoka spełnia najwyższe wymagania środowiskowe.

 
Fot. 4 Nowa technologia łączeniowa SNAP IN – odizolowane, elastyczne przewody wkładamy łatwo w miejsce zacisku, bez konieczności zaprasowywania końcówek; zapadka, zamykając się z wyraźnym "kliknięciem", przytrzymuje przewód i tworzy bezpieczne połączenie

W następnym kroku, wybrane wersje modułów ModuPlug zostaną wyposażone w technologię łączeniową SNAP IN. W tej nowej technologii odizolowany elastyczny przewód wkładany jest bezpośrednio do otwartego zacisku. Nowo skonstruowana zapadka zamykając się z wyraźnym kliknięciem, przytrzymuje przewód i tworzy bezpieczne połączenie. Nie trzeba zaprasowywać końcówek na przewodzie, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze. Rozłączenie przewodu jest równie łatwe. Wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający, a zacisk natychmiast ponownie się otworzy. Jest to rozwiązanie oferowane tylko przez Weidmüllera. Zalety innowacyjnego systemu łączeniowego zostały zastosowane po raz pierwszy w naszych popularnych i sprawdzonych wkładach złączy RockStar HDC-HE o stałej konfiguracji.

 
Fot. 5 Nowe moduły złącz przemysłowych HDC RockStar wykonane w technologii SNAP IN

Oprócz nowych 5-biegunowych modułów RockStar ModuPlug w rozmiarze 1 o napięciu znamionowym 400 V (DIN EN 61984) lub 600 V (UL/CSA), firma Weidmüller oferować będzie także moduły o całkowicie nowej budowie do środowiska IP20. Przeznaczone w szczególności do rozwiązań rozdziału, które można umieścić w niewykorzystanych w inny sposób miejscach szafy sterowniczej, te nowe jedno- i trzypoziomowe moduły ModuPlug z technologią SNAP IN o napięciu znamionowym 250 V (DIN EN 61984) lub 600 V (UL/CSA) otwierają niewyobrażalne możliwości wykorzystania przestrzeni, na przykład w rozdzielnicach niskiego napięcia.

Weidmüller
www.weidmuller.pl