Nowe silniki liniowe LinMot 3x400VAC ze stali nierdzewnej

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Niezwykle udana, ciesząca się dużym zainteresowaniem Klientów rodzina silników liniowych P10-70 właśnie się powiększyła: na rynek wprowadzone zostają modele ze stali nierdzewnej.

Nowe silniki liniowe LinMot 3x400VAC ze stali nierdzewnej

Te w pełni chronione przed degradacją urządzenia umożliwiają zastosowanie silnika liniowego w maszynach przetwarzających żywność oraz napoje, a także w procesach farmaceutycznych i medycznych, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów czystości. Wysoka wilgotność oraz roztwory żrące mogły powodować spustoszenie w układach silników liniowych – aż do momentu wprowadzenia silników ze stali nierdzewnej serii P01-37 i P01-48. Teraz LinMot jeszcze bardziej zwiększył możliwości swoich napędów: wprowadził na rynek długo oczekiwaną ofertę silników liniowych ze stali nierdzewnej o najwyższych osiągach.

Obudowa INOX, w całości wykonana ze stali nierdzewnej EN 1.4404 / AISI 316L, zapewnia niezawodność działania w bardzo trudnych warunkach środowiskowych. Całkowicie zespawana uszczelnia silnik od zewnątrz, uzyskując w ten sposób stopień ochrony IP69K. Aby zapobiec tworzeniu się skroplin w silniku, obudowa odlewana jest w warunkach próżni. Oznacza to, że jest ona wolna od wtrąceń powietrza, które mogłyby tworzyć wodę kondensacyjną przy zmiennych temperaturach. Ponadto nowe silniki są wyposażone w chłodzenie wodne, które jest zintegrowane z obudową. W przypadku konserwacji użytkownik korzysta z modułowej konstrukcji silników, w których można bardzo łatwo wymienić łożysko. Specjalnie zaprojektowane kołnierze montażowe umożliwiają prostą instalację systemu w maszynie.

Funkcjonalnie, wersja ze stali nierdzewnej oferuje wszystkie zalety serii P10-70. Sprawdzona technologia 3×400VAC w połączeniu z serwonapędami LinMot z bezpośrednim zasilaniem sieciowym zapewnia, że silniki idealnie pasują do nowych i istniejących koncepcji maszyn. Podobnie jak obecne silniki liniowe serii P10, nowe silniki ze stali nierdzewnej mogą być również kontrolowane za pomocą napędów innych jak LinMot producentów.

Silniki liniowe serii P10-70 są dostępne w długościach PS10-70×160, PS10-70×240 i PS10-70×320, wpasowujących się do aplikacji o skokach do 520 mm i ciągłej sile do 180 N.

 

Multiprojekt
www.multiprojekt.pl