Łatwe w konfiguracji i programowaniu serwonapędy

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają serwonapędy. Dzieje się tak ze względu na szeroki wachlarz możliwości ich zastosowania w niemalże każdej dziedzinie automatyki przemysłowej.

Posłuchaj
00:00

Serwonapędy służą do bardzo precyzyjnej regulacji parametrów ruchu tj. momentu, prędkości obrotowej oraz pozycji położenia serwosilnika. Najczęściej jest to bezszczotkowy silnik synchroniczny prądu przemiennego z magnesami trwałymi na wirniku z wbudowanym enkoderem. Enkoder służy do określania położenia wału tego silnika, zastępując ruch mechaniczny na sygnał elektryczny. Całość nadzorowana jest przez tzw. serwosterownik, który umożliwia regulację prędkości oraz położenia kątowego serwosilnika. Steruje on silnikiem na podstawie danych z enkodera, zapewniając szereg zabezpieczeń oraz korekcję prądu, napięcia oraz momentu.

NOWA OFERTA PRODUKTÓW SERWO

Firma Unitronics, której od wielu lat dystrybutorem na terenie Polski jest Elmark Automatyka, chcąc być zawsze o krok do przodu od konkurencji, wprowadziła nowe rozwiązanie w obszarze motion: proste w obsłudze serwonapędy. Są one bardzo łatwe w konfiguracji, a także bezproblemowe w programowaniu.

Nowa linia napędów i silników AC servo firmy Unitronics zmieniła tradycyjne i skomplikowane podejście do sterowania ruchem. Ich wdrożenie jest zaskakująco proste dzięki gotowemu kodzie ruchu, wbudowanym narzędziom diagnostycznym czy automatycznej konfiguracji komunikacji. Oferta obejmuje 1 i 3-fazowe napędy i silniki, pracujące w szerokim zakresie mocy od 50 do 5000 W (0,06÷6,7 HP) w celu dopasowania do dowolnej wielkości maszyny, z przemysłowymi enkoderami szeregowymi o wysokiej rozdzielczości (absolutne: 23 bity, przyrostowe: 20 bitów) o stopniu ochrony IP65.

PROSTOTA PRZEKŁADA SIĘ NA SOLIDNY ZYSK

Unitronics, uznany za wiodącą pozycję w branży przez prestiżową nagrodę Frost and Sullivan Best Practices Award, stosuje innowacyjne podejście, które zapewnia oszczędność czasu w zakresie sterowania ruchem dzięki:

  • zero programowania: kod ready-made motion, dostarczany przy każdym zakupie, umożliwia klientom Unitronics przetestowanie kompletnego systemu,

  • jednemu oprogramowaniu do wszystkiego: konfiguracja i programowanie sterowników PLC, HMI, serwomechanizmów, falowników i modułów wejść/wyjść,

  • minimalizacji możliwości popełnienia błędów: oprogramowanie UniLogic automatycznie analizuje właściwości mechaniczne i zaleca bezpieczne wartości dla aplikacji użytkownika,

  • wbudowanej diagnostyce: nie wymaga komputera.

Dzięki panelowi HMI lub wirtualnemu ekranowi na urządzeniu mobilnym użytkownicy mogą ustawić parametry ruchu, monitorować zachowanie osi i wejść/wyjść oraz wykonywać ruchy tj. point-to-point, jog czy bazowania.

JEDNO ZINTEGROWANE ROZWIĄZANIE DO STEROWANIA I AUTOMATYZACJI

Firmowe rozwiązanie Motion Control obejmuje wszystkie elementy niezbędne do precyzyjnego sterowania ruchem: sterowniki PLC, panele HMI, falowniki VFD, wejścia/wyjścia, a także szerokie wsparcie komunikacyjne, w tym w zakresie Industry 4.0, a teraz także serwonapędy. Wszystkie produkty są programowane w tym samym, łatwym w obsłudze studiu oprogramowania, zapewniając użytkownikom kompletne rozwiązanie do sterowania i automatyzacji od jednego dostawcy.

 

Elmark Automatyka

Więcej na www.elmark.com.pl
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Zobacz więcej z tagiem: Silniki i napędy
Technika
Decentralna technika napędowa
Gospodarka
WEG zwiększy zdolności produkcji silników elektrycznych we Włoszech
Targi zagraniczne
Coiltech Italia 2025 - międzynarodowa konferencja i wystawa technologii nawijania elementów indukcyjnych

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów