MOVI-C w akcji: maszyna pakująca z systemem pakowania zbiorczego

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

MOVI-C to modułowy system automatyki firmy SEW-Eurodrive. Jest to uniwersalne rozwiązanie zarówno do standardowych aplikacji jedno- lub wieloosiowych, jak również dla skomplikowanych zagadnień z zakresu synchronizacji, krzywek oraz robotyzacji.

MOVI-C w akcji: maszyna pakująca z systemem pakowania zbiorczego

MOVI-C – kompleksowe rozwiązanie zawierające cztery moduły, które tworzą spójny system: oprogramowanie, kontroler ruchu, falownik, napęd. Korzyści z zastosowania: MOVI-C to rozwiązanie dla przemysłu od jednego dostawcy, na które składają się oprogramowanie do obliczeń, oprogramowanie do uruchomień, elektronika z dopasowymi funkcjami, silniki i motoreduktory.

OPROGRAMOWANIE MOVISUITE

Wyznacza nowe kryteria w zakresie oprogramowania stosowanego w technice napędowej. Poza znaczną oszczędnością czasu i redukcją kosztów, które są możliwe dzięki przyspieszeniu procesu projektowania, oprogramowanie przekonuje przede wszystkim swoją wyjątkową wszechstronnością. Planowanie, uruchamianie oraz diagnostyka realizowane są szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek.

STEROWANIE MOVI-C CONTROLLER

Poszerza zakres parametryzacji urządzenia, skracając tym samym czas potrzebny na przygotowanie własnego, złożonego programu. Jest to możliwe zarówno dzięki platformie MOVIRUN, jak i dzięki ustandaryzowanym modułom MOVIKIT. Dodatkową funkcjonalnością urządzenia jest centralne przechowywanie kopii parametrów i kompatybilność z popularnymi sieciami komunikacyjnymi. W zależności od wymagań można wyróżnić cztery klasy wydajności urządzenia: Power, Power Eco, Advanced i Standard.

 
1. Szafa sterownicza
Zastosowanie systemu wieloosiowego z modułami podwójnymi: wysoka gęstość mocy, niewielkie straty mocy – zmieści się nawet w małych szafach sterowniczych
2. Platforma automatyzacji
Maszyna sterowana jest za pomocą oprogramowania opartego o platformę automatyzacji firmy SEW-EURODRIVE; platforma zgodna ze standardem PackML – poza programem sekwencyjnym oferuje np. standardowy interfejs obsługi
3. Algorytmy kontrolerów
Nowe algorytmy kontrolerów umożliwiają sterowanie dowolnymi silnikami za pośrednictwem jednego falownika
4. Robot Delta
Robot jako element składowy maszyny: kompleksowe biblioteki zadań kinematycznych umożliwiają podłączenie i integrację robotów do sterowania maszyny

FALOWNIKI MOVIDRIVE

Falowniki mogą być wykorzystane do sterowania silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi – niezależnie od tego, czy są wyposażone w sprzężenie zwrotne, czy nie. Falowniki wykonane w wersji modułowej dostępne są w dwóch wariantach. Pierwszy umożliwia pracę z prądem nominalnym do 180 A, natomiast drugi, dzięki wykorzystaniu osi dwufalownikowej, pozwala na jednoczesną pracę dwóch niezależnych napędów z prądem nominalnym każdego falownika do 8 A. Standardowo każda oś została wyposażona w wejście bezpieczeństwa STO zgodne z PL e. Opcjonalnie, poprzez dodatkowe karty, istnieje możliwość rozbudowania systemu o przeszło 15 dodatkowych funkcji bezpieczeństwa.

TECHNIKA NAPĘDOWA

Szeroki wachlarz rozwiązań techniki napędowej umożliwia uruchomienie różnorodnych aplikacji. W ofercie znajdują się przekładnie standardowe oraz serwoprzekładnie dostępne w różnych rozmiarach, wielkościach i wykonaniach – połączonych z silnikami asynchronicznymi lub synchronicznymi. Dodatkowo silniki mogą być wyposażone w szereg opcji, takich jak hamulce, enkodery czy jednostki diagnostyczne. Dostępne są również silniki liniowe i elektrocylindry. Wszystkie produkty są zgodne z obowiązującymi normami i mogą być certyfikowane wg przepisów z całego świata. Nowością jest technika jednokablowa obejmująca standaryzowane kable hybrydowe z szybkozłączami dla silników synchronicznych i asynchronicznych.

 

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5, 92-518 Łódź
tel. 42 293 00 00, sew@sew-eurodrive.pl, www.sew-eurodrive.pl