Nowości w ofercie firmy Patlite

| Prezentacje firmowe Bezpieczeństwo

Firma Patlite, japoński producent kolumn świetlnych, sygnalizatorów dźwiękowych i optycznych, przedstawił w ostatnim czasie kilka nowości rynkowych. Opisujemy je w artykule.

Nowości w ofercie firmy Patlite

Pierwszą z nich jest wieża sygnalizacyjna z interfejsem USB. Może być ona stosowana przy stanowiskach operatorskich z dostępem do komputera PC lub panelu HMI dzięki połączeniu wieży sygnalizacyjnej z komputerem poprzez złącze USB, nie wymaga dodatkowego zasilania zewnętrznego.

Wieża serii LR6-USB jest kompatybilna z systemem Windows i Linux, oprogramowanie jest bezpłatne, a interfejs USB umożliwia wysyłanie informacji o błędzie bez użycia sterownika USB

Kolejnym, bardzo ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym ostatnio przez firmę Patlite jest system bezprzewodowego przesyłu danych – system WD. Jest to dodatek IIoT (Industrial Internet of Things) do standardowych wież sygnalizacyjnych serii LR5 (średnica 50 mm) i LR6 (średnica 60 mm) składający się z nadajnika (WDT, montowany jest na wieży sygnalizacyjnej) i odbiornika (WDR, który podłącza się do komputera). Pozwala on wieży sygnalizacyjnej na bezprzewodowe przesyłanie i odbieranie zmian statusu maszyny, na której zamontowana jest wieża do komputera w czasie rzeczywistym w celu monitorowania i głębszej analizy pracy maszyny, długości przestojów i awarii. Rozwiązanie to pozwala na identyfikowanie wąskich gardeł w produkcji, zwiększenie kontroli i optymalizowanie wydajności, a tym samym poprawę ogólnej efektywności urządzeń zainstalowanych w zakładzie produkcyjnym (wskaźnik OEE – całkowita efektywność wyposażenia).

Piotr Pirogowicz

Dacpol
www.dacpol.eu