Oprogramowanie SIMATIC WinCC Unified - oparte na webwizualizacjach do zastosowań przemysłowych

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Gotowy na przyszłość, stworzony całkowicie od podstaw system obsługi operatorskiej i monitoringu zakładów przemysłowych oparty na nowoczesnych technologiach webowych. System SIMATIC WinCC Unified obejmuje nową wizualizację na komputerach przemysłowych IPC: WinCC Unified PC oraz najnowszą generację paneli operatorskich HMI: SIMATIC HMI Unified Comfort.

Oprogramowanie SIMATIC WinCC Unified - oparte na webwizualizacjach do zastosowań przemysłowych

Runtime opracowanego oprogramowania do tworzenia wizualizacji w TIA Portal SIMATIC WinCC Unified oparty jest na natywnych technologiach webowych, takich jak HTML5, SVG oraz JavaScript. Wysoka skalowalność platformy pozwala na tworzenie kompleksowych rozwiązań – niezależnie od rodzaju aplikacji: od pojedynczych paneli operatorskich na maszynie po złożone, rozproszone systemy SCADA. Podczas projektowania WinCC Unified położono duży nacisk na otwartość systemu. Dlatego z jednej strony zaimplementowano interfejsy pozwalające na zautomatyzowaną konfigurację (TIA Portal Openness), a z drugiej ułatwiono transfer informacji podczas działania wizualizacji. W związku z tym, urządzenia współpracują ze sobą jeszcze łatwiej. Użytkownik ma opcję zintegrowania różnych, dopasowanych do niego i branży, aplikacji z interfejsem użytkownika WinCC Unified.

Najważniejsze funkcje

  •  Technologie webowe:
    - HTML5, SVG i JavaScript;
  • ODK i interfejsy OpenPipe, by przesyłać dane jeszcze łatwiej niż dotąd;
  • Łączność poziomu SCADA z poziomami MES i IT;
  • Lokalne zaplecze dla obszernej analizy danych i uczenia algorytmów AI w innych środowiskach pracy, takich jak apki Egde.

Konfiguracja przebiega niezmiennie – poprzez TIA Portal. Raz stworzone komponenty mogą zostać ponownie użyte na wszystkich platformach: panelu HMI, komputerze IPC lub (w przyszłości) w apkach w chmurze lub środowisku Edge. Dostęp do Runtime WinCC Unified możliwy jest przez dowolną, współczesną przeglądarkę internetową – bez konieczności doinstalowania do niej dodatkowych wtyczek. Dzięki użyciu technologii webowych, system jest dostępny w dowolnej chwili z każdego miejsca na Ziemi.

Pierwsza wersja WinCC Unified jest dostępna dla rozwiązań opartych na panelach HMI i wizualizacjach na komputerach przemysłowych IPC. Obsługa chmury i rozwiązań Edge będzie możliwa w późniejszych aktualizacjach oprogramowania.

 

Siemens
www.siemens.com/wincc-unified-system