Smukłe, mocne i szybko wypełniane: nowa generacja e-prowadników firmy igus otwierana bez użycia narzędzi

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

igus prezentuje E4Q, lekki e-prowadnik do pracy samonośnej i długich przesuwów - Zainspirowany naturą, zaprojektowany dla przemysłu: to nowy e-prowadnik E4Q firmy igus. Ogniwa e-prowadnika mają gładką, wyprofilowaną konstrukcję i całkowicie nową koncepcję poprzeczki z zaciskami w celu zmniejszenia masy. Dzięki temu nowa seria może być otwierana i zamykana w kilka sekund, bez użycia narzędzi. E-prowadnik został opracowany specjalnie do szczególnych wymagań do pracy samonośnej i długich przesuwów.

Smukłe, mocne i szybko wypełniane: nowa generacja e-prowadników firmy igus otwierana bez użycia narzędzi

Ręcznie złożony w ciągu kilku sekund: nowy e-prowadnik E4Q firmy igus do pracy samonośnej z lekką konstrukcją i poprzeczkami QuickLock

Praca samonośna na długim skoku i długie przesuwy z dużą masą wypełnienia powodują ekstremalne obciążenie e-prowadników. Konstruktorzy igus zaprojektowali e-prowadnik E4Q przeznaczony do takich zastosowań. Oparta na solidnym standardzie e-prowadników E4.1 firmy igus, nowa seria zapewnia długą żywotność i wysoki stopień modułowości. Aby zoptymalizować materiał, a tym samym masę e-prowadnika, stosuje się kształty inspirowane naturą. Gładką, wyprofilowaną konstrukcję można znaleźć zarówno na zewnętrznej stronie ogniw prowadnika, jak i na ogranicznikach. Pomimo wgłębień materiałowych, nowa konstrukcja ma wysoką wytrzymałość i stabilność porównywalną z serią E4.1.

SZYBKI MONTAŻ BEZ UŻYCIA NARZĘDZI DZIĘKI NOWYM POPRZECZKOM

Kolejną szczególną cechą E4Q są poprzeczki. Można je otwierać i zamykać całkowicie bez użycia narzędzi. Na górze poprzeczki znajdują się dwa wgłębienia na palce, dzięki którym zaciski blokujące można łatwo otworzyć. Odblokowana po obu stronach poprzeczka może zostać usunięta przy niewielkim wysiłku. Pozwala to na łatwe otwieranie i zamykanie prowadnika nawet w rynnie prowadzącej i przyspiesza wypełnianie prowadnika nawet o 40 procent. Kolejna zaleta: nowa poprzeczka ma znacznie większą odporność na siłę wyrywającą, niż jej odpowiedniki w stanie zablokowanym dzięki innowacyjnej budowie.

OPCJONALNIE Z NOWYM, DODATKOWYM TŁUMIENIEM HAŁASU

Ze względu na specjalną konstrukcję e-prowadnik pracuje bardzo cicho. igus zintegrował opcjonalny system wewnątrz ogniwa E4Q dla jeszcze większej redukcji hałasu. Są to dwa elementy gumowe, które tłumią uderzenia podczas zatrzymania promienia i rozszerzania. Kulki są wykonane z nowego, zoptymalizowanego pod względem hałasu i miękkiego materiału, który dodatkowo obniża poziom dźwięku bez ograniczania stabilności ograniczników.

 

igus
www.igus.pl