Rozwiązanie MTX – zaawansowany cyfrowo system CNC

Kilkaset typów obrabiarek jest uruchamianych wirtualnie i są one połączone z narzędziami technicznymi Bosch Rexroth. Najnowsza wersja oprogramowania MTX, systemu sterowania CNC rozszerza i upraszcza możliwości cyfrowe obrabiarek poprzez symulacje maszynowe 3D jako część bieżących zadań. Wzrost znaczenia cyfryzacji i łączności sprawił, że system sterowania CNC przekształcił się, zarówno pod względem projektowym, jak i funkcjonalnym w praktyczne i sprawdzone rozwiązanie Internetu Rzeczy IoT, które już dziś spełnia przyszłe wymagania w zakresie łączności.

Posłuchaj
00:00

System MTX, oparty na bardzo efektywnym sprzęcie o trzystopniowej skalowalności, jest najwydajniejszym takim produktem na rynku. Umożliwia sterowanie nawet 250 osiami CNC w 60 kanałach za pomocą jednego sterownika, włącznie z funkcjami PLC. Najnowsza wersja obejmuje pakiety obsługujące wszystkie popularne procesy obróbki metalu i cięcia laserem oraz maszyny hybrydowe.

Projektowanie realizowane jest za pomocą centralnego oprogramowania IndraWorks i obejmuje ono planowanie, parametryzację i testowanie systemów CNC, PLC i HMI. Kilkaset typów obrabiarek zostało uruchomionych wirtualnie i automatycznie z wykorzystaniem funkcji systemu MTX takie jak „cyfrowy bliźniak” czy inne zintegrowane narzędzia programowe. Producenci maszyn mogą zastosować swoją wiedzę fachową w całkowicie otwartej architekturze bez obawy o bezpieczeństwo. Ponadto dzięki realistycznym symulacjom maszynowym 3D użytkownicy mogą z wyprzedzeniem wykrywać błędy oraz cyfrowo optymalizować procesy obróbki mechanicznej.

MTX jest jednym z pierwszych systemów CNC, który udostępnia systemy OPC UA klient-serwer od samego początku. Znana z pionierskich przedsięwzięć firma Bosch Rexroth obsługuje również rozwiązanie umati – model informatyczny obrabiarki dostosowany do wymagań różnych producentów, opracowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Obrabiarek (VDW). Dzięki otwartym standardom CNC rozwiązanie MTX pozwala użytkownikom na automatyczną integrację obrabiarki z heterogenicznymi środowiskami Internetu Rzeczy IoT i fabryką przyszłości bez podejmowania dodatkowych działań.

 

Bosch Rexroth
www.boschrexroth.pl
info@boschrexroth.pl, tel. 22 738 18 00

Więcej na www.boschrexroth.pl
Powiązane treści
Obróbka CNC
Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Opłacalny mikroskop chirurgiczny dla krajów o słabej infrastrukturze wygrywa konkurs na polimerowe łożysko w konkursie manus 2025
Przemysł 4.0
Modernizacja maszyn zgodna z wymogami UE. Nie ryzykuj przestojów – sprawdź zgodność maszyn z normami UE!
Obudowy, złącza, komponenty
Firma igus wprowadza na rynek odporne na zużycie łożyska ślizgowe testowane pod kątem obecności PTFE
Silniki i napędy
Rozwiązania napędowe Hägglunds wspierają proces rafinacji konwertorowej w firmie UHT
Obudowy, złącza, komponenty
Szafy przemysłowe z wydajnym chłodzeniem, chroniące wrażliwą elektronikę
Roboty
Robotyzacja procesów spawalniczych – kiedy warto zainwestować w robota spawalniczego?
Zobacz więcej z tagiem: PLC, HMI, Oprogramowanie
Prezentacje firmowe
Sterowanie bez kompromisów: wydajność i bezpieczeństwo w kompaktowej formie
Gospodarka
Współpraca firm Dassault Systèmes i KUKA
Szkolenie
Szkolenie z programowania sterowników PLCnext - podstawy

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów