Nowe liniowe serwosilniki DC z serii LM 1483

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

Właściwe rozwiązanie do każdego zastosowania wykorzystującego ruch liniowy. Firma FAULHABER powiększyła sprawdzoną rodzinę liniowych serwosilników DC o nowe produkty serii LM 1483.

Nowe liniowe serwosilniki DC z serii LM 1483

Dzięki sile 6,2 N przy pracy ciągłej oraz sile maksymalnej do 18,4 N nowe produkty serii LM 1483 stanowią idealne uzupełnienie aktualnej oferty liniowych serwomotorów DC firmy FAULHABER i oferują klientom pełny zakres mocy przy sile ciągłej od 1,02 do 9,2 N oraz sile maksymalnej od 2,74 do 27,6 N.

Podobnie jak w przypadku innych modeli z tej rodziny produktów nową serię LM 1483 charakteryzuje wysoka dynamika ruchu (przyspieszenie do 220 m/s²) połączona z dużą precyzją i powtarzalnością (odpowiednio do 120 μm i 40 μm). Produkty z serii LM 1483 mają wymiary 14 × 20 × 83 mm oraz pręt o średnicy 6 mm. Są dostępne dla różnych długości skoku: od 20 do 80 mm. Ponadto pręt ze stali nierdzewnej ma spawane końcówki gwarantujące wytrzymały i solidny punkt styku.

Dzięki trzem wbudowanym liniowym czujnikom hallotronowym wersja -11 bezproblemowo współpracuje ze sterownikami ruchu FAULHABER, takimi jak nowy FAULHABER MC 5004 i MC 5005, a także FAULHABER MCLM 300x. Dostępna jest również wersja -12, która sprawdzi się idealnie w przypadku sterowania sygnałem sin/cos.

Liniowe serwomotory DC FAULHABER to wyjątkowe rozwiązanie do małych i miniaturowych urządzeń wykorzystujących ruch liniowy. Łączą one w sobie typową dla układów pneumatycznych wydajność ruchu dynamicznego i wytrzymałą konstrukcję oraz wysoką niezawodność i cichą pracę charakteryzującą silnik bezszczotkowy. Możliwe zastosowania obejmują systemy do precyzyjnego układania wymagające wysoce dynamicznego pozycjonowania; długa żywotność (miliony cykli) oznacza dużą niezawodność oraz małe wymagania w zakresie konserwacji w przypadku wszelkich złożonych systemów, takich jak urządzenia medyczne, optyka i oprzyrządowanie.

Firma FAULHABER specjalizuje się w konstrukcji, produkcji i wdrażaniu wysoce precyzyjnych małych oraz zminiaturyzowanych systemów napędowych, serwokomponentów i elektroniki sterującej o mocy wyjściowej do 200 W. W ofercie firmy znajdują się silniki bezszczotkowe, silniki miniaturowe DC, silniki krokowe, enkodery, przekładnie oraz elektronika sterująca. Ponadto firma oferuje również kompleksowe rozwiązania między innymi dla technologii medycznej, automatów do montażu powierzchniowego, optyki precyzyjnej, telekomunikacji, przemysłu lotniczego i kosmicznego oraz robotyki. FAULHABER zatrudnia ponad 1900 pracowników na całym świecie.

 

Faulhaber
www.faulhaber.com/en/products/linear-motors/