Drukarki kodów kreskowych, czytniki, terminale - jakie wybrać?

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Na rynku urządzeń elektronicznych pojawia się coraz więcej produktów wspomagających pracę w firmach handlowych i produkcyjnych. Nic w tym dziwnego. Znacząca ilość oraz mnogość wyrobów, którymi obraca firma, wymaga ogromnej skrupulatności i zaangażowania. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się drukarki etykiet i kart, czytniki kodów kreskowych, terminale oraz oprogramowanie. W sklepach jest całkiem spory wybór takiego sprzętu. Na co więc można się zdecydować?

Drukarki kodów kreskowych, czytniki, terminale - jakie wybrać?

Drukarki do etykiet i kart

Drukarki do etykiet i kart mogą mieć różnorodne zastosowanie. Do wyboru są:

  • biurkowe drukarki etykiet,
  • półprzemysłowe drukarki etykiet,
  • przemysłowe drukarki etykiet,
  • przenośne drukarki etykiet,
  • drukarki kolorowych etykiet,
  • paragonowe drukarki etykiet,
  • drukarki kart plastikowych.

Urządzenia te nadają się do wykorzystania w działalności przemysłowej, w handlu oraz w usługach. Sprawdzają się nie tylko podczas drukowania etykiet. Pozwalają również na wydruk paragonów, biletów i opasek (na przykład na basen). Różnią się przede wszystkim wielkością oraz parametrami.

Czytniki kodów kreskowych

Powstanie kodów kreskowych zrewolucjonizowało handel. Jednak ich obecność odnotowuje się także w innych dziedzinach. Kody kreskowe stosuje się również w bibliotekach, szpitalach, hotelach, urzędach. Inwentaryzacja jeszcze nigdy nie była taka prosta jak teraz. Urządzenia te sprawiają, że identyfikacja produktów nie jest już tak czasochłonna i uciążliwa.

Wyróżnia się trzy podstawowe grupy czytników:

  • czytniki ręczne,
  • czytniki bezprzewodowe,
  • czytniki stacjonarne.

Czytniki ręczne przydają się wszędzie tam, gdzie wymagana jest mobilność urządzenia. Są zatem bardzo popularne w magazynach oraz podczas inwentaryzacji środków trwałych w firmach. Czytniki stacjonarne i bezprzewodowe znajdują zastosowanie głównie w różnej wielkości sklepach, ale także w przemyśle.

Terminale i kolektory

Terminale i kolektory to urządzenia, w których gromadzi się i zarządza (przetwarza, przesyła) danymi powstającymi z odczytu kodów kreskowych. Tego typu sprzęt wyglądem przypomina tablet lub telefon komórkowy. Jest zatem bardzo kompaktowy i lekki. Ponadto jest odporny na wstrząsy, upadki, wodę i pył.

Oferta terminali jest naprawdę bogata. Terminale występują w opcji mobilnej oraz wózkowej. Ponadto w sprzedaży są tablety specjalistyczne oraz monitory dotykowe POS. Szczegółowy opis wymienionych urządzeń można znaleźć na stronie sklepu 4labels, która znajduje się pod adresem: https://www.4labels.pl/. Godna polecenia jest także infolinia sklepu. Pracownicy firmy udzielają porad w zakresie wyboru odpowiedniego urządzenia.

Oprogramowanie

Przeglądając ofertę sklepu 4labels, warto również zwrócić uwagę na oprogramowanie służące do sprzedaży i magazynowania. Dużym atutem oferowanego oprogramowania jest jego elastyczność. Oznacza to, że może ono wspomóc pracę osób pracujących na różnych stanowiskach w różnych branżach. W ofercie 4labels warto zwrócić uwagę na autorskie oprogramowanie - aplikacje mobilne 4MAG i 4SALES do mobilnej obsługi sprzedaży i magazynu. Oprogramowanie to jest dedykowane dla sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw i znajdzie zastosowanie praktycznie w każdej branży, gdzie występuje potrzeba automatyzacji procesów magazynowych i sprzedażowych.

źródło: 4labels