Rozwiązania dla branż przemysłowych

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

ME Embedded jest firmą, której główny obszar działalności na rodzimym rynku stanowi dystrybucja z wartością dodaną przemysłowych podzespołów i systemów komputerowych, a także doradztwo techniczne i handlowe oraz kompletacja i integracja w wyżej opisanym zakresie.

Rozwiązania dla branż przemysłowych

Oferowane przez firmę produkty skierowane są do klientów działających zarówno w najbardziej wymagających branżach, takich jak wojsko, transport i logistyka, energetyka, górnictwo, przemysł, nadzór i bezpieczeństwo czy medycyna i rolnictwo, jak też w handlu albo reklamie cyfrowej, gdzie sprzęt i oprogramowanie nie muszą spełniać aż tak wygórowanych wymagań dotyczących warunków pracy, bezpieczeństwa czy długoletniej dostępności. Blisko dwudziestoletnie doświadczenie rynkowe założycieli firmy pozwoliło na dobranie portfolio produktów w sposób optymalny, pod kątem aktualnych wymagań rynku IPC, a także trendów rynkowych i technologicznych. Posiadana wiedza branżowa i bliska współpraca z partnerami gwarantuje wparcie klientów na każdym etapie realizowanych przez nich projektów i tym samym minimalizuje ryzyko niepowodzenia danego przedsięwzięcia przy jednoczesnym dostępie do atrakcyjnych cen i warunków współpracy.

Głównymi klientami są producenci urządzeń i integratorzy systemów, a do najważniejszych grup produktów oferowanych przez firmę należą: komputery magistralowe, komputery modułowe, komputery jednopłytkowe, przemysłowe płyty główne, komputery wbudowane, komputery panelowe i monitory, komputery w obudowach typu RACK oraz przemysłowe dyski flash i pamięci DRAM. Większość produktów może działać tak w komercyjnym, rozszerzonym, jak i przemysłowym (–40/85°C) zakresie temperatury pracy. Większość z nich podlega customizacji, która jest konieczna do zaspokojenia wymagań tych mniej standardowych lub zupełnie innowacyjnych projektów.

Najważniejszy dostawca IPC

Głównym dostawcą ME Embedded z zakresu komputerów przemysłowych jest Kontron, który pod skrzydłami grupy technologicznej S&T wraca na pozycję lidera rynku ECT (Embedded Computer Technology), zarówno w zakresie oferowanego sprzętu, jak też oprogramowania i usług do aplikacji IoT oraz Industry 4.0. Bliska współpraca z firmami takimi jak Intel, AMD i Freescale oraz wiodąca rola w grupach standaryzujących, jak PICMG, SGeT czy VITA, pozwala projektować najbardziej zaawansowane technologicznie i niezawodne produkty, które są z powodzeniem wykorzystywane przez klientów na całym świecie – tych mniejszych, lokalnych, jak i globalnych, dla których ważnym aspektem jest posiadanie pewnego źródła dla kluczowych komponentów używanych w produkowanych urządzeniach.

Komputery modułowe, płyty główne i komputery magistralowe od zawsze stanowiły o sile i pozycji rynkowej firmy Kontron. Zaprojektowane i wykonane z najwyższą starannością oraz przy wykorzystaniu najwyższej jakości komponentów, są z powodzeniem stosowane w szerokim spektrum aplikacji – począwszy od energooszczędnych urządzeń mobilnych, przez KIOSKI i urządzenia POS/POI, automaty do gier, urządzenia medyczne (np. respiratory), systemy sterowania procesami produkcyjnym w fabrykach oraz urządzenia sieciowe, skończywszy na nowoczesnych systemach sterowania polem walki czy radarach i sonarach, stacjonarnych oraz mobilnych.

Do ostatnich nowości produktowych wprowadzonych do oferty Kontronu należą: moduły COM Express i SMARC – odpowiednio COMe-cEL6 (E2), COMe-mEL10 (E2) oraz SMARC-sXEL (E2), oparte na kolejnej generacji energooszczędnych procesorów serii Atom x6000 o nazwie kodowej Elkhart Lake, z grafiką Intel UHD, hubem PCH oraz technologiami Intel Time Coordinated Computing (Intel TCC) i Time Sensitive Networking (TSN); moduły COM Express oraz płyty VPX – odpowiednio COMe-cTL6 (E2) i VX3060, oparte na jedenastej już generacji procesorów rodziny Core o kodowej nazwie Tiger Lake, z grafiką Intel Iris Xe, magistralą PCI Express 4.0 i wsparciem dla technologii NVMe; switch ethernetowy 40 G/100 G o nazwie VX6940; bezwentylatorowa brama serwerowa dla aplikacji Smart Rail o nazwie SR-TRACe-G40x, mająca certyfikat EN50155 oraz gwarantująca bezpieczne przetwarzanie danych brzegowych i sieciowych; a także przemysłowa platforma AI o nazwie AI-pITX-100-GC, oparta na 2,5-calowym SBC z procesorem NXP i.MX8M oraz module Google Coral Edge TPU.

W najbliższym czasie w ofercie pojawią się moduły w standardzie COM- HPC (High-performance Computing) oraz OSM (Open Standard Module). Pierwszy z nich stanowi rozszerzenie najpopularniejszego obecnie na rynku ustandaryzowanego formatu komputera modułowego, jakim jest COM Express. Drugi to zupełnie nowy, otwarty standard komputera modułowego o wielkości znaczka pocztowego do bezpośredniego (bez użycia złącza) montażu na płycie nośnej.

Jeżeli chodzi o płyty główne, Kontron znacznie umocnił ostatnio swoją pozycję rynkową w tym obszarze poprzez wprowadzenie do sprzedaży płyt Designed by Fujitsu. Aktualnie w ofercie firmy znajdują się płyty w formatach Mini- STX, Mini-ITX, Flex-ATX, μATX i ATX oraz obudowy SMARTCASE.

Wiodący partnerzy

Kolejnym producentem znajdującym się w portfolio ME Embedded jest Cincoze. Firma należy do Intel Internet of Things Solutions Alliance i produkuje najwyższej jakości komputery wbudowane oraz komputery panelowe i monitory, przystosowane do pracy w najcięższych warunkach przemysłowych, takich jak ekstremalne wstrząsy i wibracje, duża wilgotność czy niskie i wysokie temperatury z przedziału od –40 do +70oC. Komputery Cincoze zostały zaprojektowane z myślą o elastyczności w szerokim zakresie zastosowań i koncentrują się na niezawodności, wydajności i trwałości. Są zbudowane z komponentów klasy przemysłowej, mają też specjalnie zaprojektowane systemy rozpraszania ciepła, niezawodne systemy zasilania, ochrony zasilania i ESD, co minimalizuje możliwość wystąpienia awarii podczas pracy w niesprzyjających, często ekstremalnie trudnych warunkach.

Głównym celem firmy Cincoze jako profesjonalnego producenta komputerów wbudowanych jest opracowywanie bezpiecznych, zrównoważonych i niezawodnych rozwiązań. Pełna gama produktów przeszła rygorystyczne badania i otrzymała szereg certyfikatów, które pozwalają na wykorzystanie komputerów na szeregu rynków wertykalnych, takich jak chociażby transport kolejowy i drogowy, automatyzacja, widzenie maszynowe czy gromadzenie danych. Unikalne technologie – CMI (Combined Multiple I/O), CFM (Control Function Module) i MEC (mPCIe Card) – umożliwiają użytkownikom elastyczne rozszerzanie funkcjonalności urządzeń o dodatkowe funkcje, zgodnie z ich określonymi wymaganiami. Opcje modułów dodatkowych obejmują M12 PoE, multi-LAN, wykrywanie zapłonu zasilania i różnorodne interfejsy we/wy.

Do realizacji projektów wrażliwych cenowo przeznaczone są w portfolio ME Embedded produkty tajwańskiej firmy JetWay Information. Zaczynała ona jako centrum R&D specjalizujące się w świadczeniu usług dotyczących projektowania i produkcji kontraktowej elektroniki, by z czasem oferować już własny sprzęt z zakresu płyt i systemów, w postaci komputerów wbudowanych, serwerów i urządzeń sieciowych, tak desktopowych, jak i rackowych. Zgromadzone przez lata doświadczenie pozwala firmie na projektowanie i wytwarzanie zaawansowanych produktów, standardowych i modyfikowanych pod kątem konkretnego zastosowania, oraz oferowanie ich w atrakcyjnej cenie bez uszczerbku na jakości i niezawodności. Na płytach dostępnych w wielu różnych formatach – standardowych i mniej standardowych czy też rzadziej spotykanych na rynku, takich jak chociażby EPIC, UTX albo 1,8" (Femto-ITX) – znaleźć można zarówno procesory x86, jak też ARM. Oprócz komputerów firma JetWay oferuje też szereg kart peryferyjnych w różnych formatach.

W ostatnim czasie ME Embedded nawiązało współpracę z firmą EKF Elektronik GmbH. Założona w 1972 r. jest obecnie jednym z wiodących producentów modułowych mikrokomputerów przemysłowych oraz płyt i systemów w formacie Eurocard. Oparta na technologii CompactPCI Serial gama produktów obejmuje płyty CPU z najnowszą technologią procesorową Intel IIOT, a także szeroką gamę płyt peryferyjnych.

 

ME Embedded
www.me-embedded.eu