CX20x3: seria komputerów wbudowanych z procesorami AMD

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Nowy typ procesorów, zapewniający dużą wydajność procesora, lepsze zachowanie w czasie rzeczywistym i dobre możliwości graficzne. W przypadku komputerów wbudowanych CX20x3, oferta IPC firmy Beckhoff obejmuje teraz również urządzenia z procesorami AMDRyzen. Dzięki temu dostępny jest nowy, wydajny sprzęt, który może być używany zarówno z oprogramowaniem automatyzacji TwinCAT 2, jak i TwinCAT 3.

CX20x3: seria komputerów wbudowanych z procesorami AMD

Nowa seria ma zastosowanie do systemów 32- i 64-bitowych, tzn. zarówno do TwinCAT 2, jak i TwinCAT 3. Systemem operacyjnym może być Microsoft Windows 10 IoT Enterprise 2019 LTSC lub nowy TwinCAT/BSD.

Obecnie dostępne są dwa komputery wbudowane tego typu:

  • CX2033 – urządzenie bez wentylatora i elementów obrotowych, z procesorem AMD-Ryzen-V1202B (częstotliwość zegara 2,3 GHz, dwa rdzenie);
  • CX2043 – wysokowydajne urządzenie z łożyskiem kulkowym i wentylatorem, o regulowanej prędkości obrotowej oraz procesorem AMD-Ryzen-V1807B (częstotliwość taktowania 3,35 GHz, cztery rdzenie).

Konstrukcja procesorów AMD jest oparta o wydajną architekturę Zen – oferują one dużą moc obliczeniową w połączeniu z wysoką częstotliwością taktowania. Zadbano też o zintegrowaną grafikę, oddzieloną od pamięci podręcznej procesora, co umożliwia bardzo dobrą charakterystykę w czasie rzeczywistym.

 
Dzięki komputerom wbudowanym CX20x3 urządzenia z procesorami AMD są teraz dostępne również w szerokim zakresie IPC firmy Beckhoff

Podstawowa konfiguracja CX20x3 zawiera dwa niezależne interfejsy Gbit Ethernet, cztery USB 3.1 Gen. 2 i jeden interfejs DVI-D. Oprócz procesora i chipsetu, moduł podstawowy zapewnia również 8 GB pamięci głównej. Kontroler uruchamia się z karty flash CFast. Procesor dysponuje 128 kByte NOVRAM wewnętrznie, w charakterze trwałej pamięci danych, jeśli nie jest używany UPS. Opcjonalnie dostępny jest interfejs magistrali lub szeregowy. Wszystkie pozostałe komponenty rodziny CX2000 mogą być podłączone po obu stronach za pomocą połączeń wysokopinowych. Rozszerzony zakres temperatur pracy –25...+60°C umożliwia również działania w wymagających warunkach klimatycznych.


Beckhoff Automation
tel. 22 750 47 00
info@beckhoff.pl
www.beckhoff.de/cx20x3