SYSTEM 10, ten system!

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Układy sterowania w przemyśle oparte są głównie o sterowniki PLC. Rzadziej możemy spotkać rozwiązania embedded bądź z wykorzystaniem komputerów PC. Wszystkie opcje potrzebują jednak układów wejść i wyjść do zbierania sygnałów i sterowania procesem. Interesującą alternatywą do istniejących rozwiązań jest SYSTEM 10, opracowany przez firmę Sitaniec Electronics. Niebanalne podejście i wieloletnie doświadczenie konstruktorów zaowocowało opracowaniem rodziny urządzeń o niespotykanej dotąd funkcjonalności.

SYSTEM 10, ten system!

Rodzina SYSTEM 10 składa się z następujących urządzeń:

  • niezarządzalny 6-portowy switch Industrial Ethernet,
  • 16 wejść binarnych 24 VDC,
  • 16 wyjść binarnych 24 VDC,
  • 8 wejść i 8 wyjść binarnych 24 VDC,
  • 8 wejść analogowych,
  • 8 wyjść analogowych,
  • moduł wagowy,
  • kontroler silnika krokowego.

Wszystkie urządzenia zaopatrzono w solidne, metalowe obudowy z możliwością montażu na szynie TS35. Do podłączania przewodów mogą być użyte zarówno złączki sprężynowe, jak i śrubowe.

 
Fot. 1. Rodzina SYSTEM 10

Moduły wyposażone są w komunikację ModbusTCP, wbudowany webserwer do konfiguracji oraz diagnostyki. Na płycie przedniej obudowy każdego z urządzenia umieszczono diody LED, prezentujące wartości sygnałów. Kontrolki na modułach analogowych umożliwiają zobrazowanie zarówno diagnostyki, jak też poziomu sygnału.

Strony statusowe można wyświetlić na komputerze PC, panelu operatorskim HMI czy też na smartfonie, uzyskując podgląd procesu bez konieczności programowania wizualizacji.

Dostępne są dwa wykonania – do pracy pojedynczej, wyposażone w złącze RJ45 na obudowie, oraz stackowalne, ze złączem na bocznych ściankach. Druga opcja zapewnia możliwość łatwego łączenia w zestawy i dołączenia do switcha.

6-portowym switchu Industrial Ethernet 10SC0101 przewidziano możliwość łączenia (stackowania) z innymi urządzeniami z rodziny poprzez boczne złącze. Dzięki temu zapewnione są komunikacja oraz zasilanie bez dodatkowego okablowania.

Potrzebujesz 12-portowy switch? Wystarczy połączyć ze sobą dwa modele 6-portowe bez utraty dostępnych gniazd. Od razu zostaną też zasilone wszystkie urządzenia poprzez wewnętrzną magistralę.

 
Fot. 2. Strona statusowa

Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane i są produkowane w Polsce przez firmę Sitaniec Electronics.

Rodzina SYSTEM 10 jest ciągle rozwijana, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i nowych urządzeń.

SYSTEM 1O sprawdza się jako komponent układów sterowania, współpracując z PLC takich producentów, jak m.in. Siemens, Omron, Mitsubishi, Wago czy Schneider. Rejestratory firmy APAR zostały dostosowane do komunikacji z wyspami SYSTEM 10.

Nasi partnerzy zrealizowali aplikacje z wykorzystaniem rodziny SYSTEM 10 do sterowania maszynami, stanowiskami zrobotyzowanymi oraz instalacjami procesowymi, zapewniając pracę wielu odpowiedzialnych linii technologicznych.

 
Fot. 3. Zestaw 6-portowych switchów
 
Fot. 4. SYSTEM 1O jako sprawdzony komponent układów sterowania


Więcej informacji na stronie:
https://sitaniec.pl/pl/system-10/
Sitaniec Electronics
www.sitaniec.pl