Funkcjonalna obudowa komponentów sieci bezprzewodowych o stopniu ochrony IP 66

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Nowa obudowa CU8210-M001 firmy Beckhoff umożliwia wyprowadzenie portu USB komputera przemysłowego z szafy sterowniczej, zapewniając mu jednocześnie odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami i zanieczyszczeniami. Dzięki temu jesteśmy teraz w stanie połączyć komputer z siecią bezprzewodową bez korzystania z kabla antenowego. Obudowę można zintegrować z każdym routerem USB 2.0 z serii CU8210-D00x, tworząc efektywne, uniwersalne rozwiązanie do obsługi komunikacji bezprzewodowej w systemach sterowania typu PC-based.

Funkcjonalna obudowa komponentów sieci bezprzewodowych o stopniu ochrony IP 66

Obudowa CU8210-M001 została zaprojektowana specjalnie z myślą o ochronie komponentów sieci bezprzewodowych w aplikacjach przemysłowych. Szczelnie zamknięta zapewnia stopień ochrony IP 66, zabezpieczając wrażliwe wyposażenie (np. adaptery USB sieci Wi-Fi) przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem i wilgocią. Można ją zamontować zarówno na ścianie szafy sterowniczej, jak i bezpośrednio w środowisku produkcyjnym – na maszynie lub dachu szaf. W pierwszym wariancie dostęp do niej możliwy jest jedynie z wnętrza szafy, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed otwarciem. Specjalny materiał, z jakiego ją wykonano, cechuje się wysoką stabilnością i odpornością mechaniczną, dzięki czemu zapewnia ona odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami, jednocześnie umożliwiając swobodne przenikanie fal radiowych.

Kompaktowa obudowa o wymiarach 54×100×54 mm kryje w sobie gniazdo USB 2.0 typu A. Jest przystosowana do pracy w temperaturach od –40 do +60°C. Aby zapewnić użytkownikom maksymalną swobodę wyboru jej lokalizacji, producent uzupełnił podstawowy model o wersje z dodatkowym kablem USB o długości 1, 3 lub 5 m. Każda z nich pozostaje kompatybilna z serią routerów USB firmy Beckhoff, przeznaczonych do obsługi Wi-Fi i sieci komórkowych, w tym 2G, 3G i 4G.

Routery USB 2.0 do obsługi Wi-Fi

Routery Wi-Fi z serii CU8210-D001, z funkcją klienta sieci bezprzewodowych, zapewniają wydajną, szyfrowaną wymianę danych w standardach WEP oraz WPA/WPA2 (TKIP/AES). Obsługują wszystkie główne standardy komunikacji w sieciach Wi-Fi. Pracują w zakresie częstotliwości 20, 40 lub 80 MHz, z maksymalną prędkością transmisji, odpowiednio: 72,2 MBit/s (20 MHz), 150 MBit/s (40 MHz) i 433,3 MBit/s (80 MHz).

Routery dostępne są w dwóch wersjach:

  • dla Ameryki Północnej (FCC);
  • dla Europy, Australii, Chin, Izraela, Japonii, Korei Południowej, Nowej Zelandii, Rosji, RPA oraz Tajwanu.

Routery USB 2.0 do obsługi sieci 4G/3G/2G

 
Fot. 1. Innowacyjna obudowa o stopniu ochrony IP 66 kryje w sobie gniazdo USB typu A do podłączenia routerów Wi-Fi i sieci komórkowych

Routery USB z serii CU8210-D004, do obsługi sieci GSM/UMTS/LTE, łączą się z siecią komórkową za pośrednictwem zwykłej karty SIM. Dzięki temu zapewniają możliwość podłączenia do sieci bezprzewodowej także komputerów przemysłowych zlokalizowanych tam, gdzie nie ma dostępu do sieci Wi-Fi. Obsługują zarówno sieci LTE, jak i 2G, 3G oraz 4G, oferując maksymalne prędkości przesyłu, odpowiednio: 150 MBit/s (LTE DL) lub 50 MBit/s (UL). Są dostępne w trzech wersjach:

  • dla Ameryki Północnej (FCC);
  • dla regionu EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki);
  • dla Azji i Australii.

 

Beckhoff Automation
tel. 22 750 47 00
info@beckhoff.pl
www.beckhoff.pl