Oprogramowanie IoT Gateway - prosty sposób na monitorowanie pracy maszyn

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Współczesna produkcja nie może obyć się bez informacji z parku maszyn. Przebieg procesu oraz jego parametry bardzo często uzależnione są od stanu technicznego urządzeń. Informacje te można pozyskać na kilka sposobów.

Oprogramowanie IoT Gateway - prosty sposób na monitorowanie pracy maszyn

Sposób klasyczny - poprzez zainstalowanie na maszynie dodatkowego źródła danych - jak czujniki czy mierniki - i zbudowanie nowej instalacji. Jest też sposób tańszy i prostszy, który oferuje firma Bosch Rexroth, bazujący na wykorzystaniu tego, co jest już zainstalowane w maszynie.

Aby monitorować dane na maszynie, wystarczy zainstalować oprogramowanie IoT Gateway firmy Bosch Rexroth, które umożliwia łatwe i cykliczne pobieranie danych z napędów, sterowników PLC czy czujników. Zebrane dane za pomocą różnych protokołów komunikacyjnych mogą być wysyłane we wskazane miejsce, jak chmury, bazy danych, systemy MES czy ERP, zapewniając przy tym odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

 
Interfejs przeglądarkowy oprogramowania IoT Gateway

Oprogramowanie IoT Gateway pozwala łatwo i ekonomicznie pozyskiwać informacje z różnych źródeł na linii produkcyjnej, otwierając maszyny na nowoczesne rozwiązania IT.

Odwiedź stronę dedykowaną IoT Gateway.
Ściągnij demo oprogramowania IoT Gateway i przetestuj!
Obejrzyj filmy instruktarzowe o IoT Gateway.

źródło: Bosch Rexroth