MOVI-C/Engineering-Software MOVISUITE

| Prezentacje firmowe PLC, HMI, Oprogramowanie

Czy jedno oprogramowanie jest w stanie spełnić wszystkie zadania w zakresie automatyzacji maszyn? Czy istnieje takie, które może być stosowane do planowania, uruchamiania, obsługi oraz diagnozowania, zapewniając przy tym redukcję kosztów i oszczędność czasu? Tak! MOVISUITE od firmy SEW-EURODRIVE.

MOVI-C/Engineering-Software MOVISUITE

Wszechstronne narzędzie MOVISUITE

Oprogramowanie spełniające wszystkie oczekiwania, dające możliwość redukcji kosztów i skrócenia czasu instalacji?

Czy poprzeczka nie została postawiona zbyt wysoko?

Nie, bo takie właśnie są wymagania dotyczące naszych rozwiązań dla Państwa potrzeb automatyzacyjnych – zwłaszcza gdy mają one odciążyć naszych klientów w ich codziennej pracy, w odniesieniu zaś do planowania i realizacji zleceń mają być przyszłościowe. A wszystko to niezależnie od tego, czy zajmują się Państwo budową maszyn, czy eksploatują urządzenia jako klient końcowy.

Dlatego też w fazie rozwojowej konsultowaliśmy się z użytkownikami naszego oprogramowania. Ich sugestie oraz najnowsze naukowe rozwiązania w zakresie projektowania zorientowanego na użytkownika miały wpływ na rozwój oprogramowania MOVISUITE. Rezultat: jego użyteczność jest na pierwszym planie.

MOVISUITE zostało zaprojektowane tak, aby użytkownik mógł zrealizować swoje zadania nie tylko wygodnie i szybko, ale przede wszystkim skutecznie – niezależnie od tego, czy projekt dotyczy aplikacji jedno- czy wieloosiowej, automatyzacji pojedynczego modułu albo całej maszyny. Nie ma również znaczenia, czy chodzi o nieskomplikowane lub kompleksowe zadania automatyzacyjne – samo oprogramowanie i jego interfejs są przejrzyste, intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Nowy produkt zapewnia wszechstronną konfigurację, uruchamianie oraz monitorowanie wszystkich komponentów modułowego systemu automatyki MOVI-C. Dzięki temu oszczędzamy czas i pieniądze. Poza tym narzędzie MOVISUITE charakteryzuje się przyjaznym, graficznym interfejsem użytkownika typu "look and feel".

W dodatku, dzięki zoptymalizowanej użyteczności, oprogramowanie może być skutecznie stosowane nawet przez początkujących użytkowników. Dla prawdziwych fanów techniki przygotowaliśmy zaś dodatkowo odrobinę wiedzy eksperckiej. Oprogramowanie MOVISUITE zawsze stawia użytkownika w centrum uwagi.

Projektowanie zorientowane na użytkownika

Human Centered Design to projektowanie nowoczesnego oprogramowania zorientowane na użytkownika. Jego założenia zostały opisane w normie DIN ISO 9410-210. Co w praktyce ona oznacza? To bardzo proste! Norma określa sposoby osiągnięcia dużej łatwości obsługi oprogramowania.

W centrum prac rozwojowych jest zawsze człowiek, który ostatecznie będzie wykorzystywał oprogramowanie. Dlatego też zespół odpowiedzialny za rozwój powinien w pierwszej kolejności skupić się na użytkowniku i zadać kilka pytań – kim są typowi użytkownicy oprogramowania? Co chcieliby osiągnąć za pomocą danego produktu? W jaki sposób mogą najwygodniej zrealizować założone cele?

W kolejnym kroku powstają prototypy, dokładnie testowane przez potencjalnych użytkowników. Dzięki testom istnieje możliwość szybkiego zidentyfikowania obszarów wymagających optymalizacji i szybkiego wdrożenia niezbędnych zmian. Zawsze z zachowaniem skupienia na połączeniu maksymalnego poziomu łatwości obsługi z użytecznością.

Zalety oprogramowania MOVISUITE

  • Oszczędność czasu oraz redukcja kosztów – niezwykła użyteczność zapewnia znaczącą redukcję czasu opracowania.

  • Wszechstronność oprogramowania – umożliwia ono kompleksowe planowanie, uruchomienie, obsługę oraz diagnozowanie

 

SEW-Eurodrive Polska Sp. z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel. 42 293 00 00
sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl