Technika napędowa SEW-EURODRIVE w rzeczywistości 4.0

| Prezentacje firmowe Silniki i napędy

W naszej wizji fabryki przyszłości mają modułową budowę i składają się z segmentów – zoptymalizowanych pod kątem Lean, elastycznie połączonych Small Factory Units (fabryki w fabryce). Poszczególne stacje robocze stanowią moduły procesowe, które dzięki asystentom (systemy CPS) są inteligentnie połączone ze sobą, tworząc sieć. Ludzie, rzeczy, procesy, usługi i dane – wszystko jest osieciowane.

Technika napędowa SEW-EURODRIVE w rzeczywistości 4.0

Czy to wizja dalekiej przyszłości? Nie – takie rozwiązania wdrażane są już dzisiaj. Celem jest osiągnięcie wyższego poziomu produktywności w zakresie współpracy ludzi i techniki. Inteligentne produkty/obiekty wyposażone w zintegrowane systemy, kody QR oraz chipy RFID sterują sobą samodzielnie. Dzięki standardowym interfejsom oraz nowoczesnej technologii informacyjnej możliwa jest wysoce elastyczna i zautomatyzowana produkcja typu "Plug & Play".

Asystenci w testach

W SEW-Eurodrive sprzedajemy tylko sprawdzone rozwiązania – w tym celu powstała wzorcowa fabryka w Niemczech, w Graben-Neudorf. Testujemy w niej w realnych warunkach nasze nowe procesy produkcyjne i logistyczne, zgodne z założeniami filozofii Lean. Efektem optymalnego połączenia poszczególnych etapów produkcji w wydajny proces całościowy jest mierzalny potencjał oszczędnościowy. Wydatki na zasoby z obszaru techniki produkcji ulegają zmniejszeniu, a dzięki całościowemu procesowi oraz technice możliwe jest optymalne wspieranie ludzi podczas wykonywanej przez nich pracy.

Na tym etapie są testowane i optymalizowane drogi przejazdu, przenoszone następnie ze świata wirtualnego do rzeczywistego za pomocą jednego kliknięcia. W fabryce SEW-Eurodrive połączenie poszczególnych procesów pracy w obszarze montażu przekładni przejmują mobilne systemy asystenckie.

Asystenci logistyki (transport komponentów) – zaopatrują w odpowiednim momencie wyspy montażowe we właściwe komponenty.

Asystenci logistyki (tryb jazdy swobodnej) – transportują przedmioty o łącznej wadze sięgającej do 1,5 tony i potrafią swobodnie się poruszać i nawigować w obiekcie.

Asystenci montażu (system cyber-fizyczny) – wspierają montażystów podczas pracy. Zgodnie z filozofią Industry 4.0 są oni systemami cyber-fizycznymi, które mają zapisane w sobie wszystkie niezbędne dane dotyczące produktu oraz klienta.

Asystenci logistyki (transport gotowych produktów) – transportują gotowe motoreduktory z działu montażu do stacji napełniania olejem, kontroli, a następnie do lakierni.

Asystenci obsługi w dziale produkcji – mobilny asystent obsługi przejmuje monotonne prace w zakresie wyposażenia maszyny i usprawnia pracę operatora.

Pracownik przestaje być asystentem i staje się decydującym "dyrygentem", który łączy ze sobą różne pojedyncze etapy, zgodnie ze specyficznymi wymaganiami. Tego typu odciążenie pracownika produkcyjnego oznacza, że będzie on mógł zrealizować się w nowo zdefiniowanym obszarze.

Inteligentna kompilacja technologii i człowieka – "dyrygenta" łańcucha wartości

Lean Industry 4.0 stawia na współdziałanie ludzi i maszyn – człowiek i robot pracują razem, ramię w ramię. W przyszłości świat realny i wirtualny zostaną ze sobą w takim stopniu połączone, że możliwe będzie ich całkowite osieciowanie. W ramach Industry 4.0 wszystkie systemy są inteligentnie połączone w sieć i wymieniają informacje z wytwarzanymi produktami w czasie zbliżonym do rzeczywistego (oczywiście dotyczy to również ludzi).

Ze względu na wiele różnych zależności, które zachodzą w inteligentnej fabryce, ważne jest wzmacnianie sprawdzonych głównych filarów, takich jak tworzenie wartości, optymalizacja procesów, bezawaryjność i bezbłędność, jak również wydajne zarządzanie oraz wspieranie tych obszarów inteligentnymi rozwiązaniami automatyzacji.

Firma w ciągłym rozwoju

SEW-Eurodrive to znana marka rozwiązań techniki napędowej dla przemysłu. Od 90 lat na świecie i 25 w Polsce dostarczamy modułowe systemy napędowe, indywidualnie dopasowane do wymagających aplikacji.

Głównymi czynnikami sukcesu są rozwój, otwartość na zmianę i kompleksowość usług na najwyższym poziomie.

W nowej rzeczywistości Industry 4.0 ciągle się rozwijamy. Wdrożyliśmy nowoczesne rozwiązania logistyczne, takiej, jak samojezdne wózki transportowe AGV oraz stworzyliśmy nową jakość automatyzacji: modułowy system automatyki MOVI-C.

Dysponujemy specjalistyczną obsługą serwisową 24 h/7 oraz szeroką ofertą szkoleniową w zakresie produktów, rozwiązań napędowych, jak również w zakresie rozwoju kadry inżynierskiej.

Realizujemy wysokie standardy jakości. Potwierdzają to wdrożony w SEW-Eurodrive Polska system zarządzania jakością ISO 9001-2015 oraz najnowszy system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy ISO 45001:2018.

Industry 4.0 w ramach całkowitego procesu zmienia rolę człowieka w funkcję nadrzędną w całym łańcuchu wartości. Powstają nowe obszary pracy, w których do głównych zadań należą kwestie związane ze sterowaniem, monitorowaniem oraz optymalizacją procesów.

 

SEW-Eurodrive Polska Sp.z o.o.
ul. Techniczna 5
92-518 Łódź
tel. 42 293 00 00
sew@sew-eurodrive.pl
www.sew-eurodrive.pl