Panele LS Electric iXP2 do strefy zagrożenia wybuchem

LS Electric wprowadził do swojej oferty panele operatorskie w wykonaniu przemysłowym do zastosowań w strefie zagrożenia wybuchem. Mowa o serii iXP2, oferującej jednostki o wielkościach 8.4", 10.4", 12.1" oraz 15".

Posłuchaj
00:00

Seria iXP2 przeznaczona jest do wszystkich rozwiązań, które wymagają najwyższej jakości urządzeń i innowacyjnej funkcjonalności. Panele z powodzeniem możemy stosować w każdej gałęzi przemysłu.

Jakość wykonania oraz zastosowane materiały – aluminiowa obudowa i pojemnościowy ekran dotykowy pokryty hartowanym szkłem – pozwoliły na spełnienie norm NEMA 4X oraz certyfikację IECEx, ATEX, KCs. Panele te możemy użytkować na zewnątrz lub wewnątrz pomieszczeń. Zabezpieczono je przed pyłem niesionym przez wiatr oraz deszczem, bryzgami wodnymi, strumieniami wody i korozją. Odporne są również na uszkodzenia spowodowane oblodzeniem na zewnątrz szafy. Pod hartowanym szkłem firma LS Electric zastosowała nowoczesne matryce o rozdzielczości 1024×768, mające 16,7 miliona kolorów, z podświetleniem LED.

Sercem paneli jest dwurdzeniowy procesor Dual-Core o taktowaniu 1 GHz, którego moc obliczeniowa zapewnia bardzo szybką komunikację i przetwarzanie danych. Wspiera go pamięć operacyjna 1 GB RAM. Zastosowanie tych komponentów umożliwia bardzo płynną i stabilną pracę oraz obsługę wielu innowacyjnych funkcji, znanych dotychczas z urządzeń mobilnych – np. multi-touch, rozpoznawanie gestów, dual screen oraz tryb portretowy, ułatwiających w dużym stopniu nawigację oraz obsługę. Dzięki ich wykorzystaniu możemy ograniczyć ilość grafik aktywnych na synoptykach oraz dużo łatwiej i sprawniej obsługiwać np. trendy i receptury. Warstwę graficzną wzbogaca obsługa plików GIF, a także grafik wektorowych. Każdy panel LS Electric iXP2 wyposażony został również w zegar RTC oraz baterię, działającą nawet do trzech lat.

Użytkownik ma do dyspozycji dwie niezależne karty sieciowe Ethernet 1 Gb oraz 100 Mb, każda z własnym adresem IP, dzięki którym zyskujemy nieograniczone możliwości integratorskie. W panelu znajdziemy też interfejsy szeregowe RS-232C oraz RS-422/485.

Zastosowanie mnogości interfejsów, driverów komunikacyjnych, jak również OPC UA Client daje możliwość skomunikowania paneli z większością urządzeń oraz sterowników PLC innych producentów dostępnych na rynku (m.in. firm Siemens, Mitsubishi, GE, Delta, Lenze, Omron, Schneider, Yaskawa, Yokogawa, Fatec czy Beckhoff). Istnieje ponadto opcja połączenia paneli z symulatorami PLC innych producentów (m.in. S7-PLCSIM, Rockwell Automation PLC simulator, RSLogix, GX Simulator). Ciekawostką jest obecność portu HDMI, który pozwala na zduplikowanie bądź stworzenie specjalnego ekranu na zewnętrzne urządzenie. Dzięki temu da się wywołać np. podgląd procesu w dyspozytorni, biurze inżynierów procesu czy kontroli jakości. Wyjście HDMI wspierane jest wyjściem audio Line-Out, umożliwiającym podłączenie zewnętrznego głośnika i odtwarzanie dowolnych, wcześniej skonfigurowanych, plików dźwiękowych (w formatach wav, mp3). Trzy porty USB pozwalają na wygodne zarządzanie i obsługę za pomocą zewnętrznych peryferiów, takich jak pendrive, myszka i klawiatura. Dodatkowo urządzenie umożliwia podłączenie zewnętrznej drukarki (PCL3).

Darmowe oprogramowanie narzędziowe XP-Builder oferuje opcję obsługi wielu języków (do 12 języków projektu jednocześnie), receptur, harmonogramów, logów systemowych oraz użytkownika, alarmów, otwierania zewnętrznych plików (np. PDF), wysyłania e-maili oraz wspomaga pisanie skryptów. Oprogramowanie wyposażono w niezbędny symulator XP-Simulator. Do dyspozycji mamy również oprogramowanie XP-Serwer, pozwalające na komunikację panelu z bazą danych oraz XP-Remote, dzięki któremu możemy kontrolować i monitorować zdalnie z PC ekran panelu.

Warto na koniec dodać, że panele LS Electric iXP2 do strefy zagrożenia wybuchem znajdą szczególne zastosowanie w strefach 2 i 22 zagrożenia wybuchem pyłów i gazów.

Podsumowując: LS Electric swoim nowym produktem oraz rozwojem środowiska narzędziowego wyznaczył nowy standard jakości dotyczący interfejsów HMI w swojej ofercie.

Panele ls electric ixp2 z nagrodą If Design Award

Wzornictwo i wykonanie paneli operatorskich LS Electric serii iXP2 zapewniło firmie nagrodę w konkursie iF Design Award 2020 w kategorii Produkt – Przemysł/Narzędzia.

iF Design Award to jeden z najbardziej renomowanych konkursów projektowych na świecie. Przeprowadza go niezależna organizacja projektowa, która co roku nagradza wybitne realizacje. Przyznawane w nim nagrody są uważane za jedne z trzech najbardziej prestiżowych dotyczących wzornictwa – wraz z nagrodą Red Dot Design Award w Niemczech i IDEA w USA.

Do konkursu iF Design Award 2020 wpłynęło 7298 zgłoszeń z 56 krajów. Panele iXP2 zyskały uznanie za swój wygląd, który łączył wyjątkową wydajność oraz design, podkreślający aspekt funkcjonalny, umożliwiający intuicyjne użytkowanie w różnych środowiskach.

mgr inż. Michał Jurek Product Manager – PLC/HMI/SERVO kierownik Regionu Polska Południowo-Zachodnia

 

Aniro
www.aniro.pl

Zobacz więcej w kategorii: Prezentacje firmowe
Silniki i napędy
Fabryka Grupy Roca oszczędza 30% energii rocznie dzięki technologiom napędowym
Pomiary
Ciśnienie pod kontrolą – nowoczesne rozwiązania dla sektora spożywczego
Obudowy, złącza, komponenty
Nowa generacja zaworów 2-drogowych do wbudowania LC_8X/ zwiększa wydajność i efektywność hydraulicznych zaworów logicznych
PLC, HMI, Oprogramowanie
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
PLC, HMI, Oprogramowanie
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?
Przemysł 4.0
Nowe standardy w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i medycznym
Zobacz więcej z tagiem: PLC, HMI, Oprogramowanie
Gospodarka
25 lat współpracy Phoenix Contact i Eplan
Prezentacje firmowe
Zintegrowane technologie dla przemysłu spożywczego - precyzja, kontrola, niezawodność
Prezentacje firmowe
Jak efektywnie wdrażać Edge AI?

Poradnik doboru rozwiązań drukujących - drukarki mobilne, stacjonarne i przemysłowe

Jak dobrać drukarkę do zastosowań w logistyce, przemyśle czy handlu? Na co zwrócić uwagę, jeżeli chodzi o cechy i funkcje urządzenia? Jak zapewnić wysoką niezawodność pracy oraz trwałość systemu drukującego? A co z oprogramowaniem? W artykule odpowiadamy na powyższe pytania, przedstawiając przykłady nowoczesnych urządzeń drukujących, które z powodzeniem sprawdzają się w wymienionych zastosowaniach.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów