Miernik energii SIMATIC ET 200SP AI E - optymalizacja kosztów i zużycia energii

| Prezentacje firmowe Pomiary

Miernik energii SIMATIC ET 200SP AI pozwala wykrywać oraz mierzyć prąd i napięcia – np. w układach zasilania szaf sterowniczych i w zastosowaniach specjalistycznych, takich jak stanowiska testowe silników. Analiza harmonicznych za pomocą transformaty Fouriera pozwala kompleksowo monitorować jakość sieci i lokalizować usterki.

Miernik energii SIMATIC ET 200SP AI E - optymalizacja kosztów i zużycia energii

Za pomocą miernika energii SIMATIC ET 200SP AI, użytkownicy mogą mierzyć najważniejsze parametry elektryczne podłączonych urządzeń oraz analizować dzienne zużycie energii elektrycznej. Są w stanie również rejestrować produkcję energii w elektrowni fotowoltaicznej do celów rozliczeniowych i do ustalania jej kosztów energetycznych. Po integracji z systemem SIMATIC ET 200SP moduł licznika energii da się łatwo podłączyć do sieci Profinet, Profibus, EtherNet/IP lub Modbus TCP.

Główne cechy

  • Pełna integracja z TIA Portal.
  • Kompatybilność krzyżowa z modułami ST i HF, umożliwiająca stosowanie standardowych lub HF modułów liczników energii o identycznej konfiguracji sprzętowej.
  • Kompleksowe funkcje dodatkowe: przypisanie stempli czasowych dla wartości minimalnych/maksymalnych, rejestrator wartości zmierzonych, przechowywanie wartości zmierzonych i monitorowanie wartości granicznych.

 

siemens.com/et200sp