Wyjątkowa kompaktowość i iskrobezpieczne wejścia/wyjścia

| Prezentacje firmowe Komunikacja

Nowe terminale EtherCAT serii ELX, z iskrobezpiecznymi wejściami/wyjściami i bardzo kompaktową konstrukcją, umożliwiają bezpośrednie podłączenie urządzeń polowych znajdujących się w obszarach zagrożonych wybuchem sklasyfikowanych w strefach 0, 1 i 2. Sterowanie oparte na komputerach firmy Beckhoff bez trudu łączy automatyzację i technologię procesową, w tym wszystkie zalety zintegrowanej i kompleksowej diagnostyki systemu poprzez EtherCAT.

Wyjątkowa kompaktowość i iskrobezpieczne wejścia/wyjścia

Seria ELX rozszerza kompleksowy system Beckhoff EtherCAT Terminal – już teraz obejmujący ponad 100 różnych typów sygnałów – o terminale I/ O wyposażone w ochronę przeciwwybuchową. Połączenie niezwykle kompaktowych modułów I/ O i zintegrowanej funkcji bariery bezpieczeństwa pozwoliło na stworzenie wysokowydajnych terminali EtherCAT przeznaczonych do współpracy z iskrobezpiecznymi urządzeniami polowymi. Cienkie zaciski zmniejszają zapotrzebowanie na miejsce w szafie sterowniczej nawet o 50 procent. Stosowanie rozwiązania ELX jest szczególnie korzystne w strefach zagrożonych wybuchem i w ograniczonych przestrzeniach, które zazwyczaj wymagają sięgania po problematyczne i drogie obudowy. Wyeliminowanie konieczności używania barier zewnętrznych znacznie zmniejsza koszty instalacji oraz wysiłek związany z jej tworzeniem.

Dzięki certyfikacji zgodnej z ATEX i IECEx, seria ELX spełnia wszystkie branżowe wytyczne dotyczące ochrony przeciwwybuchowej i może być stosowana na prawie wszystkich rynkach na całym świecie. Terminale I/ O wyposażone są w obudowy 12 mm – z maksymalnie czterema iskrobezpiecznymi wejściami, lub 24 mm – z maksymalnie ośmioma podobnymi wejściami.

Wśród korzyści ze stosowania ultraszybkiej i zaawansowanej technologii EtherCAT, jakie gwarantują użytkownikom potrzebującym ochrony przeciwwybuchowej nowe terminale ELX, jest też funkcja znacznika czasu. Zapewnia ona bardzo precyzyjną synchronizację – nawet w szeroko rozpowszechnionych zastosowaniach procesowych. Ponadto zintegrowane funkcje diagnostyczne EtherCAT – sieci o szybkości transmisji danych 100 Mbit, umożliwiają szybką i wygodną identyfikację błędów. W ten sposób da się zminimalizować przestoje, uprościć utrzymanie ruchu i zwiększyć dostępność systemu.

 

Beckhoff Automation
tel. 22 750 47 00
info@beckhoff.pl
www.beckhoff.pl