Łatwy i szybki sposób na stworzenie robota

| Prezentacje firmowe Roboty

Firma Bosch Rexroth wyznacza nowy standard w zakresie projektowania systemów wieloosiowych. Dzięki jej rozwiązaniom roboty kartezjańskie do typowych zadań w obszarze przenoszenia można teraz projektować i konfigurować nawet o 90 procent szybciej – oferowany zestaw w pełni cyfrowych narzędzi prowadzi krok po kroku przez cały proces, generuje podgląd systemu na żywo do dalszej konfiguracji i natychmiast dostarcza dane CAD oraz dokumentację. Po zamówieniu złożonym w sklepie internetowym użytkownik otrzymuje wstępnie zmontowany system wieloosiowy z precyzyjnie dopasowanymi komponentami.

Łatwy i szybki sposób na stworzenie robota

Nowy, całkowicie cyfrowy i intuicyjny proces szybkiego wymiarowania, doboru, konfiguracji i zamawiania systemów firmy Bosch Rexroth wyznacza nowy standard w zakresie projektowania systemów wieloosiowych. Wykorzystując wstępnie skonfigurowane kombinacje osi, użytkownicy mogą w zaledwie kilka minut tworzyć roboty liniowe do różnych zadań związanych z przenoszeniem, obsługujące ładunki o wadze do 100 kg i obszary robocze do 13 m3.

Zakres zastosowań obejmuje zadania w obszarze paletyzacji, podnoszenia i układania, pozycjonowania, sortowania i montażu. W porównaniu z robotami przegubowymi systemy wieloosiowe zapewniają znacznie wyższy poziom sztywności, precyzji i dynamiki. Można je łatwo wykorzystywać w środowisku produkcyjnym, ograniczając koszty i oszczędzając przestrzeń.

Łatwe wymiarowanie i dobór produktów

Oprogramowanie LinSelect ułatwia proces projektowania i prowadzi użytkowników w sposób intuicyjny krok po kroku, bazując na pięciu wstępnie skonfigurowanych kombinacjach osi dostępnych w 36 rozmiarach. Nowe procesy referencyjne umożliwiają opisywanie skomplikowanych sekwencji ruchu za pomocą zaledwie kilku parametrów, a oprogramowanie LinSelect automatycznie wybiera wszystkie systemy napędów mechanicznych – wraz z kontrolerami i silnikami, uwzględniając wymagany okres eksploatacji i poziom precyzji.

Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby oprogramowanie przesłało wszystkie dane i parametry produktu do konfiguratora online w celu wprowadzenia końcowych korekt. Podgląd w czasie rzeczywistym pokazuje wybrany system w formie realistycznego modelu 3D, co pozwala na obejrzenie robotycznej konstrukcji ze wszystkimi specyficznymi cechami z dowolnej perspektywy. Po zakończeniu szczegółowej konfiguracji komponentów, np. pozycji silnika, można pobrać dokumentację oraz model CAD. System wieloosiowy można następnie zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym.

Wstępnie zmontowany system w całości od Bosch Rexroth

Aby ograniczyć do minimum czas instalacji, firma Bosch Rexroth dostarcza skonfigurowanego przez klienta robota jako urządzenie wstępnie zmontowane – w razie potrzeby wraz z kompletnym układem zasilania i okablowaniem. Wszystkie komponenty podsystemu (mechaniczne, silnik i kontroler) są do siebie idealnie dopasowane. Uruchamianie jest prostsze również dzięki temu, że odpowiednie parametry osi zapisują się w pamięci enkodera silnika i mogą być stamtąd odczytywane. Różne dołączone części i interfejsy ułatwiają montaż modułu osiowego za pomocą uchwytów zaciskowych.

Opcja inteligentnego robota liniowego

Zakres prac związanych z uruchomieniem i programowaniem u klienta, a także podłączeniem robota do systemu sterowania wyższego poziomu, można ograniczyć nawet o 80 procent, korzystając z opcjonalnego pakietu Smart Function Kit. System wieloosiowy staje się wówczas rozwiązaniem typu "podłącz i produkuj", z kontrolerem ctrlX DRIVE, systemem sterowania ctrlX CORE i wstępnie zainstalowanym oprogramowaniem. Kreator prowadzi użytkownika przez proces uruchamiania w zaledwie kilku krokach. Parametryzacja i konfiguracja osi całego systemu odbywa się automatycznie. Zamiast czasochłonnego wprowadzania kodu, robota można programować w sposób wizualny, za pomocą przygotowanych modułów funkcji.

Zalety

Inteligentne projektowanie z wykorzystaniem wstępnie skonfigurowanych kombinacji osi i wstępnie zmontowanych układów wieloosiowych skraca czas wprowadzenia na rynek.

  • Oszczędność czasu: intuicyjny i łatwy sposób na stworzenie robota liniowego za pomocą narzędzi elektronicznych.
  • Wstępnie skonfigurowane kombinacje osi do wielu zastosowań.
  • Wszystko od firmy Bosch Rexroth: gotowe do instalacji, kompletne rozwiązania.
  • Opcja oprogramowania do łatwego uruchamiania i programowania

 

Bosch Rexroth Sp. z o.o.
www.boschrexroth.pl

Kontakt dla czytelników:
mgr inż. Adam Piękoś
tel.: +48 (17) 275 55 04
adam.piekos@boschrexroth.pl