Nowe złącza hybrydowe do innowacyjnych zastosowań

| Prezentacje firmowe Obudowy, złącza, komponenty

Hummel prezentuje trzy nowe hybrydowe warianty serii M23, kładąc podwaliny pod nowe zastosowania w technologii jednokablowej.

Nowe złącza hybrydowe do innowacyjnych zastosowań

Złącza hybrydowe zyskują coraz większą akceptację na rynku. Są warunkiem zastosowania rozwiązań jednokablowych, czyli transmisji mocy, sygnałów i Ethernetu w jednym połączeniu. Coraz więcej aplikacji opiera się na tej jednokablowej technologii (One-Cable-Technology).

Hybrydy drogą do Przemysłu 4.0

Przyczyny popularności trendu hybrydowego są oczywiste. Ethernet przemysłowy jest uważany za kluczową technologię na drodze do Przemysłu 4.0, a wielu użytkowników zastanawia się nad właściwym rozwiązaniem połączeniowym. Niewielkie wymagania przestrzenne hybryd odgrywają tutaj kluczową rolę. Jedno złącze zamiast dwóch lub trzech, mniejszy ciężar urządzenia końcowego (np. silnika) i krótszy czas montażu złącza – to przekonujące argumenty przemawiające za rozwiązaniami jednokablowymi.

Złącza serii M23 znajdujące się w katalogu firmy Hummel są szczególnie rozpowszechnione, ponieważ w idealny sposób łączą wysoką wydajność z kompaktową konstrukcją. Zostały zaprezentowane wiele lat temu i od tego czasu ich producent jest jednym z pionierów w tej dziedzinie.

M23, czyli idzie nowe

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie złączami hybrydowymi Hummel oferuje teraz swoim klientom trzy różne przyporządkowania pinów w serii M23.

Złącze M23 Hybrid Type 2 (4+4+4+PE) wyposażono w cztery styki zasilania. Zostało ono przystosowane do prądu stałego, co oznacza, że można je również wykorzystywać w sieciach prądu stałego. Cztery styki Ethernet przesyłają dane z prędkością do 500 Mbit/s. Nowe złącze przeznaczone jest do transmisji danych przez Single Pair Ethernet lub DSL.

Nowością jest również wersja z sześcioma ekranowanymi stykami Ethernet, stanowiąca wariant sprawdzonego M23 Hybrid (3+PE+4+4). Te dwa złącza osiągają również szybkość transmisji danych do 500 Mbit/s i przetwarzanie energii do 28 A/630 V. Podczas gdy 4-pinowa wersja Ethernet jest przeznaczona do jednoparowej sieci Ethernet i DSL, wersję 6-pinową stworzono do aplikacji w środowisku EnDat.

Złącza okrągłe firmy Hummel są również dostępne w wariantach INOX lub z systemami szybkiego mocowania Twilock i Twilock-S.

Podążać za klientem

Użytkownicy działający w środowisku przemysłowym mają coraz większe wymagania dotyczące rozwiązań połączeniowych. Potrzebują solidnych konstrukcji o wysokim stopniu ochrony IP, odporności na uderzenia i ze wszystkimi odpowiednimi międzynarodowymi aprobatami.

Firma Hummel stara się nieustannie podążać za ich oczekiwaniami, reagując na rynkowe trendy i je współkreując.

 

HUMMEL Sales Office Poland
info.pl@hummel.com
www.hummel.com