Siłowniki elektryczne liniowe ETH firmy Parker oferują obciążenie osiowe aż do 114000 N!

| Technika

Siłowniki elektryczne liniowe ETH o wysokiej sile nacisku wypełniają lukę pomiędzy napędami pneumatycznymi i hydraulicznymi. Nadają się do zastąpienia ich w wielu zastosowaniach, a jednocześnie poprawiają niezawodność procesu produkcyjnego. Biorąc pod uwagę koszty powietrza i oleju można zauważyć, że w większości przypadków systemy elektromechaniczne, takie jak elektrosiłowniki ETH przedstawiają bardziej ekonomiczne rozwiązanie. W połączeniu z szerokim asortymentem akcesoriów oferują wiele możliwości zastosowań w różnych dziedzinach przemysłu.

Siłowniki elektryczne liniowe ETH firmy Parker oferują obciążenie osiowe aż do 114000 N!

ETH125 OFERUJE OBCIĄŻENIE OSIOWE DO 114 KN!

W związku z zapotrzebowaniem płynącym z rynku firma Parker Hannifin stale poszerza swoją popularną serię ETH. Największy dostępny obecnie model - ETH125 - łączy zalety hydrauliki z elektroniką, zyskując tym samym solidną konstrukcję i korzyści wynikające z długiej żywotności.

ETH125 został zaprojektowany do takich typowych zastosowań jak formowanie materiału, prasy przemysłowe (tłoczenie), maszyny do obróbki żywności i urządzenia pakujące, automatyka przemysłowa oraz do innych aplikacji, w przypadku których użytkownicy szukają energooszczędnych elektrosiłowników do precyzyjnego pozycjonowania i regulacji siły.

Podobnie jak w przypadku obudowy o rozmiarach ETH032, ETH050, ETH080 oraz ETH100 rozbudowa ETH125 koncentruje się na realizacji niezwykłej gęstości mocy (stosunek siły do rozmiaru obudowy).

Wysokiej jakości śruba kulowa jest centralnym elementem konstrukcji. Siłownik ETH oferuje niskie opory ruchu, wydajność do 90%, sprawną pracę w całym zakresie obrotów i długą żywotność. Podobnie jak jego mniejsze "rodzeństwo", ETH125 posiada standardowo wbudowane zabezpieczenie tłoczyska przed obrotem, co upraszcza integrację siłownika z systemami klientów. Standardowe centralne gniazdo smarowania, zintegrowane z korpusem siłownika pomaga zmniejszyć czas konserwacji i przestojów do minimum.

ETH125 jest dostępny ze śrubami 10 mm i 20 mm. Jest w stanie osiągnąć siły wzdłużne do 114 kN, prędkości pracy nawet do 833 mm/s i przyspieszenia nawet do 10 m/s². ETH125 jest dostarczany w standardowo określonych skokach od 100 mm do 2000 mm, ale jest również konfigurowalny w krokach, co 1 mm. Z powtarzalnością do 0,03 mm, ETH125 przeznaczony jest do wszystkich zadań wymagających precyzyjnego ruchu, pozycjonowania, ustawiania i uruchamiania.

Podobnie jak wszystkie siłowniki serii ETH, ETH125 jest dostępny w konfiguracji z napędem równoległym lub osiowym. Dzięki różnym opcjom montażu, który może być wybrany zgodnie z wymaganiami klienta, klient może połączyć siłownik z wieloma różnymi silnikami i przekładniami.

Liczba konfiguracji końcówek tłoczyska i opcji montażu zapewnia elastyczność dostosowania elektrosiłownika do aplikacji klienta. Dostępne czujniki i przewody mogą być umieszczone bezpośrednio w profilu korpusu siłownika ETH, który może następnie być chroniony przez specjalną taśmę. To zapewnia gładką powierzchnię zapewniającą łatwe czyszczenie i bezpieczne użytkowanie.

ETH oferowany jest ze stopniem ochrony IP54, ze śrubami ocynkowanymi. Może być również dostępny ze śrubami ze stali nierdzewnej, lub ze stopniem ochrony IP65, z dodatkową powłoką zabezpieczającą siłownik przed agresywnymi chemikaliami. Tak, więc zaspokaja potrzeby również bardziej wymagających warunków środowiskowych.

Aby uprościć proces doboru produktów i montażu, Parker może dostarczyć kompletny układ napędowy, w tym odpowiednie sterowniki serwonapędów, silniki i przekładnie. Wszystkie te elementy mogą być wybrane i zaprogramowane w prosty sposób za pomocą łatwego w użyciu oprogramowania.

ELEKTROSIŁOWNIKI ETH W WERSJI DO ZASTOSOWAŃ W STREFACH ZAGROŻONYCH WYBUCHEM

Fot. 1. Połączenie siłownika ETH i silnika EX tworzy idealnie dopasowany napęd dla środowiska ATEX

Parker poszerzył też zakres elektrosiłowników ETH tak, aby były one odpowiednie do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem (środowiskach ATEX). Nowy ETH ATEX posiada wszystkie zalety popularnego elektrosiłownika serii ETH, odnosząc je do zastosowań w środowisku zagrożonym wybuchem, by uzyskać precyzyjny ruch, pozycjonowanie, nacisk, ustawienia i uruchomienie w takich niebezpiecznych miejscach.

Środowisko ATEX to strefa gdzie występuje mieszanina powietrza i substancji łatwopalnych takich jak gazy, pary i mgły, gdzie w warunkach atmosferycznych potencjalnie może dojść do wybuchu. W takich strefach niezbędne jest stosowanie urządzeń z certyfikatem ATEX.

Sektory przemysłu, które skorzystają na zastosowaniu ETH ATEX to wydobycie ropy naftowej i gazu, przemysł petrochemiczny, farmaceutyczny, motoryzacyjny (np. w lakierniach), produkcja biogazu, produkcja turbin gazowych, drukarnie i destylarnie. Może on być także alternatywą dla siłowników hydraulicznych stosowanych w środowiskach wrażliwych, w celu uniknięcia zanieczyszczenia lub skażenia.

Seria ETH ATEX ma wyjątkowo wysoką gęstość mocy i jest dostępna w czterech rozmiarach od ISO32 do ISO100. Asortyment siłowników ETH ATEX oferuje maksymalne siły osiowe do 56 000 N, przy skoku do 2000 mm, z powtarzalnością do 0.03 mm i przyspieszeniem do 15 m/s².

Nowa seria ETH ATEX posiada certyfikat dla urządzeń grupy II, kategorii 2 w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Wraz z silnikami serwo serii EX (również z certyfikatem ATEX), Parker Hannifin oferuje kompletny pakiet napędowy do takich zastosowań.

Więcej informacji na temat elektrosiłowników ETH można znaleźć na stronie www.parker-eme.com/eth lub uzyskać od przedstawicieli Parkera.

Zapraszamy do odwiedzania nas na targach HaPeS 2016 w Katowicach (18-20.10.2016) Parker Hannifin - stoisko nr 33

Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o. o.
www.parker.pl

Zobacz również