Aktuatory liniowe Faulhaber serii L

| Technika

Całkowicie nowa seria aktuatorów liniowych serii Faulhaber L oferuje unikalne, gotowe rozwiązania do szerokiego zakresu zastosowań. Mniejsze wersje – 06L/08L/10L – doskonale sprawdzą się w branżach medycznej, automatyki laboratoryjnej, optyki i fotoniki czy kosmicznej. Większe aktuatory (22L i 32L), oparte na najnowszej technologii przekładni GPT, przeznaczone są do stosowania w automatyce przemysłowej oraz optyce i fotonice. Urządzenia z tej serii mogą być łączone z szeroką gamą silników na prąd stały, 4-biegunowych i 2-biegunowych silników bezszczotkowych lub silników krokowych. Są też zoptymalizowane pod kątem najlepszego wykorzystania momentu obrotowego i zakresu prędkości różnych serii silników Faulhaber.

Aktuatory liniowe Faulhaber serii L

Unikatowe aktuatory liniowe serii Faulhaber L, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej wydajności w jak najmniejszych wymiarach, mogą pracować z wysokim zakresem prędkości wejściowych lub z dużą siłą wyjściową. Doskonale nadają się do wielu zastosowań w robotyce, maszynach przemysłowych czy sprzęcie laboratoryjnym. Przekładnia o dużej liczbie równomiernie rozłożonych przełożeń pozwala wybrać konfigurację najlepiej dopasowaną do danej siły i prędkości, wymaganych w wybranym zastosowaniu. Nowa rodzina aktuatorów gwarantuje dużą elastyczność w zakresie rozmiarów i typów śrub oraz zapewnia szeroki wybór opcji dostosowanych do różnych warunków otoczenia, umożliwiających szybką i łatwą mechaniczną integrację z różnymi konfiguracjami kołnierzy i nakrętek.

Aktuatory z tej serii cechują się wyjątkowo wytrzymałą konstrukcją. Dodatkowo mogą współpracować z szeroką gamą silników z opcją łączenia, np. z silnikami DC Faulhaber, 4- i 2-biegunowymi silnikami bezszczotkowymi czy silnikami krokowymi. Jak zawsze, klient ma też możliwość wprowadzenia własnych modyfikacji, zależnie od szczególnych potrzeb w zakresie warunków otoczenia, wymaganej łatwości w integracji produktu z systemem docelowym czy konieczności ulepszenia wybranych parametrów, celem sprostania dodatkowym wymogom, dotyczącym np. dokładności. Dostępne do wyboru opcje dotyczą złącza, śruby lub obu tych elementów jednocześnie:

  • typu i długości śruby;
  • typu i długości nakrętki;
  • warunków otoczenia (np. zakresu temperatur) lub specjalnych warunków środowiskowych (np. takich jak próżnia);
  • różnych rodzajów kabli silnika i różnych orientacji zacisków do integracji z jednostką systemu.
 
Fot. 1. Aktuatory liniowe serii L (Faulhaber)

Każdy z dostępnych rodzajów śrub ma osobną charakterystykę, którą należy uwzględnić podczas dobierania najlepszego rozwiązania do danego zastosowania. Podstawową różnicą między śrubami kulowymi a pociągowymi jest ruch toczny nakrętki śruby kulowej, który eliminuje tarcie ślizgowe typowe dla śrub pociągowych, co znacząco zwiększa wydajność. Małe aktuatory Faulhaber serii L (06L/08L/10L) wyposażono w śruby pociągowe o dwóch charakterystykach obciążenia. Większe modele – 22L i 32L – są dostępne w wersjach ze śrubami pociągowymi i dodatkowo ze śrubami kulowymi w dwóch zakresach dokładności.

Więcej informacji pod linkiem: www.faulhaber.com/en/products/linear-actuators/geared-linear-actuators/

 

Faulhaber
www.faulhaber.com