Siemens Industry Automation rozwija się coraz szybciej – ponad miliard euro zysku

| Wydarzenia

Pomimo spowolnienia gospodarczego odczuwalnego na całym świecie, dział Industry Automation Siemensa zanotował jeden z najlepszych rezultatów finansowych w swojej branży.

Siemens Industry Automation rozwija się coraz szybciej – ponad miliard euro zysku

Podczas targów elektroniki i automatyki przemysłowej SPS/IPC/Drives 2010 w Norymberdze Dipl.-Ing. Anton S. Huber, Chief Executive Officer of Siemens AG, Industry Sector, Industry Automation Division, przedstawił ubiegłoroczne osiągnięcia. Pomimo spowolnienia gospodarczego odczuwalnego na całym świecie, dział Industry Automation (automatyki przemysłowej) Siemensa zanotował jeden z najlepszych rezultatów finansowych w swojej branży, wprowadzając przy tym na rynek wiele innowacyjnych rozwiązań i urządzeń.  Położenie nacisku na badania oraz rozwój nowoczesnych technologii, nawet mimo nienajlepszych wskaźników makroekonomicznych, zaowocowało powstaniem wielu nowych produktów, z których część została zaprezentowana na targach SPS/IPC/Drives. Przedstawiona publiczności oferta: bogate portfolio wydajnych komputerów przemysłowych i sterowników, oprogramowanie do serwisu i kontroli mobilnej Teleservice i Telecontrol, nowa platforma inżynierska TIA Portal, wybór systemów czytników kodów i RFID, potwierdziła, że Siemens Industry Automation zapewnia kompleksowe i zaawansowane technicznie rozwiązania automatyki.
Choć kryzysowy 2009 rok nie był zbyt łaskawy dla przemysłu, to przyspieszenie i większe zapotrzebowanie na nowoczesne technologie w 2010 pozwoliło Siemens Industry Automation na zamknięcie ostatniego kwartału zyskiem 334 milionów euro. To wzrost o 61%, w porównaniu do 2009. Obroty wzrosły o 21%, przy wzroście zamówień o 25%. Cały 2010 Siemens Industry Automation zamknął zyskiem 1 048 miliardów euro (wzrost o 54%), przy przychodzie 6 226 miliardów euro (wzrost o 8%) oraz zamówieniach na kwotę 6 421 miliardów euro (wzrost o 15%).
Przedstawiciele Siemensa zapewnili również o dalszym wspieraniu badań nad innowacyjnymi i przyszłościowymi technologiami takimi jak, między innymi, TIA Portal.