Nagroda i tytuł: ,,Produkt Roku 2011’’ dla oprogramowania zenon Energy Edition.

| Wydarzenia

Podczas tegorocznej; XVIII już edycji targów AUTOMATICON w Warszawie, odbyła się ceremonia wręczenia nagród „Produkt Roku 2011” w konkursie, którego patronem był miesięcznik Control Engineering Polska. Wśród nagrodzonych znalazła się również firma COPA-DATA, którą w kategorii SCADA i wizualizacja uhonorowano , za innowacyjne i wszechstronne oprogramowanie zenon Energy Edition.

Nagroda i tytuł: ,,Produkt Roku 2011’’ dla oprogramowania zenon Energy Edition.

zenon Energy Edition to system (HMISCADA) dedykowany do automatyzacji instalacji energetycznych tzw. EAS (Energy Automation System). Pozwala wizualizować, monitorować i nadzorować procesy produkcji i przesyłu energii.

Dlaczego, to właśnie zenon Energy Edition „Produktem Roku 2011”?

Produkt zenon Energy Edition oceniało specjalnie powołane jury złożone z ekspertów takich jak : dr inż. Krzysztof Pietrusiewicz i mgr inż. Łukasz Urbański – Katedra Automatyki Przemysłowej i Robotyki Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technicznego w Szczecinie, dr inż. Andrzej Ożadowicz – Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, a także, Katarzyna Jakubek – redaktor magazynu Control Engineering Polska. W przeprowadzonym konkursie wzieło udział niemal 100 produktów. zenon Energy Edition został wyrózniony w swojej kategorii poprzez szczegółową weryfikację takich kryteriów jak:

 innowacyjnośc produktu


 przydatność w praktyce


 łatwość w użyciu


 potencjalne zyski ekonomiczne oraz pozaekonomiczne związane z zastosowaniem systemu.