Ergonomia to przyszłość: COPA-DATA świętuje 25-lecie istnienia firmy

| Wydarzenia

W sierpniu 1987 roku inżynier Thomas Punzenberger założył firmę Ing. Punzenberger GmbH w Salzburgu. Celem, który mu przyświecał było zrewolucjonizowanie rynku automatyki za pomocą nowego oprogramowania – zenon. Współcześnie COPA-DATA dysponuje filiami, współpracuje z dystrybutorami i utrzymuje kontakt z klientami oprogramowania zenon w ponad 50 krajach. Historię tego sukcesu wspólnie z premierą nowej wersji – zenon 7 – upamiętnimy całą serią wydarzeń i imprez okolicznościowych w 2012 roku.

Ergonomia to przyszłość: COPA-DATA świętuje 25-lecie istnienia firmy

Brak wydajności w procesach produkcyjnych i identyfikowanie funkcjonalności nieobecnych w dostępnym oprogramowaniu pchnęło w 1987 roku Thomasa Punzenbergera do założenia firmy i rozpoczęcia prac nad opracowaniem oprogramowania.

„Już wówczas przekonany byłem, że w przyszłości oprogramowanie w środowisku produkcyjnym i w technologiach energetycznych odgrywać będzie coraz ważniejszą rolę. To klucz do zwiększonej wydajności, optymalnego wykorzystania zasobów, bezpiecznych sieci i niezawodnych procesów. Wyzwaniem, które sobie postawiłem było opracowanie łatwego do konfiguracji narzędzia, z którym użytkownicy samodzielnie mogliby dokonywać zmian”, wyjaśnia Punzenberger.

To, co zaczęło się jako idea wizjonera jednoosobowej firmy, szybko przekształciło się z koncepcji w gotowy produkt rynkowy. Pierwsza wersja oprogramowania zenon opublikowana została w 1991 roku, a pierwsi duzi klienci są do dzisiejszego dnia wierni marce zenon i firmie COPA-DATA.

zenon 7: ergonomia dla użytkownika i sprzętu

W 25. rocznicę powstania firmy, COPA-DATA przedstawia najnowszą wersję swojego oprogramowania, zenon 7, która wprowadza łącznie cztery zintegrowane produkty i funkcjonuje jako łącznik od czujnika aż do systemów ERP. Produkty – zenon Analyzer, zenon Supervisor, zenon Operator i zenon Logic – uzupełniane są przez aplikacje przeznaczone dla określonych branż – zenon Energy Edition (dostępny od 2007 roku) i zenon Pharma Edition (wprowadzony na rynek wraz z zenon 7). Dzięki nowemu zakresowi produkcji firma COPA-DATA wprowadza rozszerzoną ergonomię do przemysłowych procesów produkcyjnych i wspiera użytkowników przyjaznymi narzędziami i intuicyjnymi koncepcjami obsługi. Firma COPA-DATA wraz ze swoimi klientami i parnterami świętuje 25. rocznicę istnienia pod hasłem „Ergonomia to przyszłość” poprzez serię wydarzeń branżowych. Głównym punktem obchodów jest rocznicowa uroczystość, która odbędzie się 1 czerwca w Salzburgu.