Aktywna jesień z VIX Automation

| Wydarzenia

W ciągu kilkunastu ostatnich tygodni firma VIX Automation przy wsparciu firmy GE Intelligent Platforms miała przyjemność zorganizować kilka naprawdę ciekawych wydarzeń. I tak we wrześniu odbyła się II edycja Warsztatów Inteligentna Analiza Danych oraz IV Spotkanie Partnerów SPP. Październik rozpoczął się spotkaniami poświęconymi systemom sterowania Fuji Electric: w Sopocie oraz Warszawie po raz pierwszy odbyło się Fuji Electric PLC Roadshow. Nie można też nie wspomnieć dwóch edycjach Dni Innowacji GE Intelligent Platforms: poświęconych Proficy Workflow oraz Proficy Troubleshooter.

Aktywna jesień z VIX Automation

Wszystkie spotkania cieszyły się dużą popularnością uczestników. W szczególności odbywające się już po raz drugi Warsztaty Inteligentna Analiza Danych (11-12 września, Katowice). W wydarzeniu uczestniczyli pracownicy z firm integratorskich oraz użytkownicy końcowi obszaru Polski południowej, razem prawie 50 osób z 30 firm. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również wsparcia z GE Intelligent Platforms w postaci Thomasa Schulza. Zainteresowanie udziałem w warsztatach było tak duże, że przekroczyło pierwotne oczekiwania organizatora. W związku z tym utworzono dodatkowy termin spotkania 11 września. Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję realizować zadania na specjalnie przygotowanych laptopach, z zakresu oprogramowania Proficy. Ćwiczenia dotyczyły m. in. analizy wskaźników OEE, SPC przy pomocy narzędzi dostępnych w Proficy iFIX 5.5, aplikacji mobilnych z wykorzystaniem środowiska iFIX Webspace, czy wykorzystania MS Excel do raportowania danych produkcyjnych gromadzonych w Proficy Historian.

W leśnym otoczeniu miasta Tuszyn (woj. łódzkie) w dniach 13-14 września br. odbyło się IV Spotkanie Partnerów SPP. Na wpisane już do tradycji firmy, coroczne spotkanie z pracownikami firm uczestniczących w programie GE Intelligent Platforms Solution Provider Program (SPP) przybyło 23 gości. Organizator przygotował dla nich intensywne zajęcia warsztatowe poświęcone oprogramowaniu Proficy, a także systemom sterowania Fuji Electric. Ale nie samą pracą człowiek żyje – uczestnicy wybrali się także w niezwykłą podróż "Z piwem dookoła świata". Podczas degustacji najróżniejszych gatunków piw Wielki Mistrz Bractwa Piwnego przybliżył im m.in. historię piwa oraz jego proces produkcji. A w przyszłym roku, odbędzie się jubileuszowe, 5 spotkanie!

2 oraz 3 października w Sopocie oraz Warszawie odbyła się pierwsza edycja Fuji Electric PLC Roadshow. W wydarzeniu uczestniczyło w sumie 28 osób z 19 firm z obszaru Polski północnej i centralnej. Obecni byli zarówno przedstawiciele firm integratorskich, producentów maszyn, użytkowników końcowych jak i przedstawiciele edukacji. Nie zabrakło reprezentacji Fuji Electric w osobach Boaza Karmy oraz Jose-Maria Delgado. Na spotkaniu uczestnicy mieli szansę zaznajomić się z oprogramowaniem narzędziowym (SX-Programmer Expert), służącym do programowania sterowników PLC, jak również z samymi sterownikami MICREX-SX SPH 2000. Rok 2013 powitamy drugą edycją spotkań nt. systemów sterowania Fuji Electic (30 stycznia Katowice, 6 lutego Poznań, więcej szczegółów na naszej stronie internetowej www.vix.com.pl).

W ostatnim tygodniu października odbył się Dzień Innowacji GE Intelligent Platforms: Proficy Workflow - nowoczesne zarządzanie produkcją. 23 października w Warszawie przedstawiono możliwości oprogramowania Proficy Workflow, czyli systemu organizującego obieg informacji w procesie produkcyjnym. Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele GE Intelligent Platforms: David Collard oraz Thomas Schulz. A 22 listopada odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Dzień Innowacji GE Intelligent Platforms, tym razem poświęcone oprogramowaniu Proficy Troubleshooter.

Zapraszamy na przyszłe wydarzenia organizowane przez VIX Automation!