Angela Merkel i Donald Tusk odwiedzają stoisko Rittal na targach CeBIT 2013

| Wydarzenia

Kanclerz Angela Merkel odwiedzając stoisko Rittal - wraz premierem Donaldem Tuskiem - przekonała się o sile innowacji rodzinnego przedsiębiorstwa. Rittal prezentuje na targach CeBIT światową nowość RiMatrix S, standardowe data center tworzone na zasadzie „klocków Lego", które ma tylko jeden numer katalogowy i jest instalowane u klienta w ciągu sześciu tygodni.

Angela Merkel i Donald Tusk odwiedzają stoisko Rittal na targach  CeBIT 2013

„Jesteśmy pierwszą na świecie firmą, która poszła tą drogą. Całkowicie nową koncepcją standardowych centrów danych chcemy zmienić zasady gry na rynku IT”, - podkreślał Friedhelm Loh, właściciel i Przewodniczący Zarządu Rittal. „Dotychczas centra danych były wyłącznie unikatami. Indywidualne doradztwo, planowanie i ostatecznie budowa z poszczególnych komponentów zajmują czasami nawet dwa lata. Dzięki RiMatrix S termin dostawy skraca się do sześciu tygodni”.

Kanclerz Niemiec była pod wrażeniem systemu Rittal – „To szybciej niż dostawa meblościanki lub kuchni” - skomentowała.

W centrum danych RiMatrix S wszystko ma konstrukcję modułową, jest dokładnie prefabrykowane oraz skalkulowane. Rittal podaje dokładne parametry dotyczące efektywności energetycznej data center, a tym samym przyszłych kosztów eksploatacji. Na stronie internetowej użytkownicy - korzystając z konfiguratora - mogą zapoznać się z szerokimi możliwościami systemu i po wprowadzeniu podstawowych danych przeprowadzić kalkulację efektywności.

Rittal – jeden z największych wystawców na CeBIT

Rittal zaprezentował się szefom rządów - na największych na świecie targach IT - jako jeden z największych wystawców. Międzynarodowy dostawca szaf sterowniczych i systemów z Herborn przedstawia na ponad 2000 metrów kwadratowych liczne nowości. Należy do nich m.in. Modulsafe Level E służący do niezawodnej ochrony ważnych dla firmy danych przed zagrożeniami fizycznymi, jak ogień, woda, spaliny lub nieupoważniony dostęp. Do niezawodnego chłodzenia w centrach danych Rittal przedstawia nowe LCP DX, perfekcyjnie dopasowane do środowisk, w których chłodzenia wymagają tylko niektóre komponenty IT.

Rosnące zaangażowanie w kraju partnerskim Polsce

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, podczas odwiedzin na stoisku, był bardzo zadowolony z rosnącego zaangażowania firmy w Polsce, kraju partnerskim CeBIT. Rittal wraz ze spółką córką jest obecny w kraju od 1999 r. i od tego czasu zainstalował systemy o wartości ponad 181 milionów euro. Rittal dysponuje w Polsce dużym centrum logistycznym i wspólnie z siostrzaną spółką Eplan zatrudnia około 100 pracowników.