Międzynarodowe Zawody Pojazdów Pneumatycznych PNEUMOBIL 2013

| Wydarzenia

Ruszyła kolejna edycja konkursu PNEUMOBIL, którego celem jest odkrywanie twórczych talentów wśród studentów uczelni technicznych oraz umożliwienie wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Już po raz drugi w konkursie biorą udział studenci z Polski.

Międzynarodowe Zawody Pojazdów Pneumatycznych PNEUMOBIL 2013

Do konkursu zgłosiło się 7 drużyn z 4 uczelni technicznych z Polski. Każdy zespół składa się z 4 studentów oraz opiekuna technicznego, który jest nauczycielem akademickim danej uczelni.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować i zbudować pojazd napędzany pneumatycznie o możliwie najwyższej wydajności. Firma Bosch Rexroth zapewnia zespołom części niezbędne do zbudowania pojazdu.

Finał tegorocznej edycji konkursu odbędzie się w dniach 10-11 maja 2013 w miejscowości Eger na Węgrzech.

Pojazdy będą demonstrowały swoje możliwości w kilku konkurencjach wyścigowych, takich jak: najdłuższa przejechana droga, przejazd slalomem po wyznaczonej trasie czy największe przyspieszenie. Jury oceniać będzie również oryginalność konstrukcji.

Główną nagrodę i tytuł "Najlepszego pojazdu pneumatycznego PNEUMOBIL 2013" zdobywa jeden zespół i zostaje jego posiadaczem przez okres jednego roku.

Na zwycięzców całego konkursu oraz zwycięzców poszczególnych kategorii czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs PNEUMOBIL organizowany jest od 2008 roku przez Bosch Rexroth Kft na Węgrzech. Polska spółka Bosch Rexroth Sp. z o.o. w 2011 roku poparła inicjatywę konkursu, umożliwiając tym samym uczestnictwo w konkursie również polskim studentom.