Projekty Raspberry Pi — nowa grupa w społeczności element14

| Wydarzenia

Na portalu element14 udostępniono nowe zasoby online — grupę Projekty Raspberry Pi. Za jej pośrednictwem użytkownicy Raspberry Pi, niezależnie od stopnia zaawansowania, mogą sobie wzajemnie przekazywać informacje o tworzonych projektach, a także poszerzać wiedzę w zakresie obsługi minikomputera. Na całym świecie dostępnych jest już tysiące projektów wykorzystujących Raspberry Pi. Najlepsze z nich zebrano na portalu element14.

Projekty Raspberry Pi — nowa grupa w społeczności element14

Grupa Projekty Raspberry Pi powstała z myślą o użytkownikach reprezentujących wszystkie poziomy zaawansowania — od początkujących, którzy po raz pierwszy zetknęli się z Raspberry Pi, po profesjonalnych inżynierów i projektantów elektroniki. Początkujący użytkownicy, dla których Raspberry Pi stanowi zupełną nowość, znajdą na portalu przewodniki wyjaśniające krok po kroku proces tworzenia projektu na bazie Raspberry Pi. Natomiast użytkownicy o wyższym poziomie zaawansowania mają do swojej dyspozycji obszerną bibliotekę, będącą pomocnym narzędziem w realizacji złożonych, innowacyjnych projektów, które w maksymalny sposób wykorzystują możliwości Raspberry Pi. 

Do pierwszych projektów, które zostały dodane do zasobów, należą:

Dla początkujących — przewodnik krok po kroku, wyjaśniający jak zmienić Raspberry Pi w laptop o pełnej funkcjonalności oraz wstępne informacje o sterowaniu Raspberry Pi za pomocą kontrolera Xbox 360

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników przewidziano graficzny przewodnik na temat zastosowania Raspberry Pi jako miernika przepływu rejestrującego zużycie wody oraz wskazówki dotyczące sezonowego projektu, ukierunkowanego na software — stworzenia lampionu „Pumpkin Pi” na Halloween, ze sterowanym sieciowo światłem i dźwiękiem. 

Często słyszymy od naszych Klientów, użytków Raspberry Pi, jak bardzo lubią stawiać sobie wyzwania w postaci coraz bardziej skomplikowanych projektów – twierdzi Dianne Kibbey, Dyrektor Globalny ds. Społeczności element14 – Członkowie naszej społeczności stworzyli wiele niezwykłych prac. Grupa Projekty Raspberry Pi to wspaniały sposób zgromadzenia ich w jednym miejscu tak, aby inni użytkownicy mogli z nich korzystać przy tworzeniu własnych projektów – dodaje. 

Od użytkowników stawiających pierwsze kroki do specjalistów w dziedzinie kodowania — wszyscy znajdą tu dokładne informacje na temat komponentów wymaganych do danego projektu, niezależnie od tego, czy dotyczą one rozszerzenia typu PiFace czy zalecanych przewodów – podkreśla Diane Kibbey. 

W związku z inauguracją nowej grupy, na portalu element14 ogłoszono konkurs „Connect 4 Challenge”, w którym 25 projektantów społeczności otrzyma nowe rozszerzenie Raspberry Pi – PiRack. Zadaniem uczestników będzie stworzenie i udokumentowanie projektu w grupie Pi Projects. Do oceny projektów zaproszeni zostali członkowie społeczności element14.

Pakiet Raspberry Pi z kartą 8 GB jest dostępny w Farnell element14 w Europie, CPC w UK, oraz Irlandii, Newark element14 oraz MCM w krajach Ameryki Północnej oraz w element14 w krajach regionu APAC.