7 edycja konkursu manus® ruszyła! Pula nagród to aż 8,500 EURO

| Wydarzenia

Konkurs nagradza charakterystyczne zastosowania łożysk, które wyodrębniają je poprzez wydajnośc techniczną i ekonomiczną, kreatywność oraz zaskakujące rezultaty.

7 edycja konkursu manus® ruszyła! Pula nagród to aż 8,500 EURO

Zorganizowany po raz pierwszy w 2003 roku konkurs odniósł sukces i przechodzi do kolejnego etapu. manus® to wspólna inicjatywa firmy igus®, pracowników naukowych oraz producentów polimerowych łożysk ślizgowych z tworzyw sztucznych, wydawnictwa technicznego Industrieanzeiger, Uniwersytetu Technicznego w Kolonii, oraz Instytutu Materiałów Kompozytowych. "manus"( z łac. ręka) symbolizuje dążenie do odkrywania nowych możliwości w technologii łożyskowej.

Przez ostatnie dwie dekady, łożyska z tworzyw sztucznych przeszły długą drogę od "tulei" do precyzyjnie przewidywalnych długotrwałych elementów maszyny. Rozpowszechnione we wszystkich gałęziach przemysłu, teraz umożliwiają rozwiązania łączące ze sobą pozorne przeciwieństwa.

Konkurs nagradza charakterystyczne zastosowania łożysk, które wyodrębniają je poprzez wydajnośc techniczną i ekonomiczną, kreatywność oraz zaskakujące rezultaty. manus® symbolizuje odwagę oraz pociąg do odkrywania nowych technologii łożyskowych. 

1-sza NagrodaZłoty manus®,
certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 
€ 5,000


2-ga NagrodaSrebrny igus®, 
certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 
€ 2,500


3-cia NagrodaBrązowy manus®, 
certyfikat i nagroda pieniężna w wysokości 
€ 1,000Termin składania zgłoszeń upływa 20 lutego 2015 r. Rozdanie nagród odbędzie się podczas targów w Hanowerze.


Rejestracja:

https://registration.manus-award.com

Więcej informacji:

www.igus.pl/manus

Polskie aplikacje konkursowe manus® 2013

https://www.youtube.com/watch?v=-fblLwZKSPI